2018 Yılı Öğretmen Atama Sayısı Açıklandı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2018 yılında ataması yapılacak olan öğretmen sayısını açıkladı.

2018 Yılı Öğretmen Atama Sayısı Açıklandı

 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu yıl 20.000 öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. Bütçenin durumuna göre sayının netleşeceğini belirten İsmet Yılmaz, 20.000 civarı atama yapılacağını söyledi. Geçen yıllardaki atama sayısına da değinen Bakan, 2016 yılında 50.000 öğretmenin atamasının yapıldığını, bu yıl 20 bin atama yapıldığını belirtti. Gelecek yıl da ihtiyaca ve bütçenin durumuna göre sayının bu şekilde olacağını söyledi. 

Sözleşmeli öğretmenlik hakkında da açıklamalarda bulunan İsmet Yılmaz, bu sistemin daha iyi olduğunu ve 4 yıl sözleşme yenilenerek görevine devam eden öğretmenin başarılı olduğu durumda kadroya alınacağı ve bulunduğu bölgede 2 yıl daha çalışacağını belirtti. Bu sistemin Milli Eğitim Kanunu'na da uygun olduğunu belirten Bakan, bu sistemle öğretmenlerin öğrencileri tanımasının kolaylaştığı ve başarılı öğretmenlerin kadro hakkını kazandığını söyledi.

TEOG sisteminin kaldırılmasından sonra sırada üniversiteye giriş şartlarının da değişmesi konusuna değinen İsmet Yılmaz, ne zaman değişeceği hakkında bilgisinin olmadığını ancak bu konuda da çalışmaların yapıldığını belirtti. YGS VE LYS sistemi gibi bir sınavın olması gerektiğini ve çalışmaları süren yeni sistemde de mutlaka sınavın olacağını açıklamalarına ekledi.

Anahtar Kelimeler:
ÖğretmenAtamaMEB
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.