TEOG Sınavı Kaldırıldı

TEOG sınav sistemi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yaptığı açıklamayla bu yıldan itibaren kaldırdı.

TEOG Sınavı Kaldırıldı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaptığı açıklamayla 2017 - 2018 yılında itibaren ortaöğretime giriş için yapılan TEOG sınavının kaldırıldığını açıkladı. Bu yıldan itibaren kaldırılan sistemin yerine nasıl bir eleme yöntemi uygulanacağı belirtilmedi ve yeni uygulamanın çalışmalarının sürdüğü belirtildi. 15 Eylül tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleriyle gündeme gelen TEOG, bugün yapılan sistemle tamamen kaldırıldı. 

8 sınıf öğrencilerinin hangi sistemle liselere yerleştirileceği ise hala muallakta. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in yeni sistem için çalışma grubu oluşturuldu açıklamasına rağmen hala nasıl bir sistem uygulanacağı belirsizliğini koruyor. Yerel bazda her lisenin kendi sınavını yapacağı ve bu sinavların MEB gözetiminde hazırlanıp uygulanacağı söyleniyor. Ancak bu sistemde kayırma ve torpil riskinin çok fazla olduğu ve objektiflikten uzak olacağı iddia ediliyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde TEOG sonrası sistem için oluşturulan çalışma grubunun hazırlayacağı yeni sistem sonrası net olarak bu yıl uygulanacak liselere giriş uygulaması belli olacak. 

Anahtar Kelimeler:
TEOG
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.