TEOG Yerine Gelecek Yeni Sistem Çalışmaları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, katıldığı televizyon programında TEOG sisteminin kaldırılması durumunda geçilecek yeni sistemle ilgili kurulan çalışma grubuyla çalışmaların başladığını belirtti.

TEOG Yerine Gelecek Yeni Sistem Çalışmaları Başladı

 MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, katıldığı televizyon programında kaldırılması gündeme gelen TEOG ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni sisteme ne zaman geçileceği ile ilgili son kararı Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın onayı alındıktan sonra karar verileceği ve gündemde olan TEOG sonrası uygulama için çalışma grubu oluşturduğunu söyledi. Bu sene birincisi Kasım ayında yapılacak olan sınavın olup olmayacağının da belirsiz olduğunu belirtti.

Cumahurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması sonrası gündeme gelen TEOG sisteminin kaldırılması konusu ile ilgili net bir bilgi yok. Ancak yerine gelecek sistemin farklı olacağı ve bu sistemde her lisenin kendi sınavını MEB gözetiminde yapacağı, her okulun öğrencisini kendi seçeceği yorumu yapıldı. Yeni sistemin 2017 - 2018 Eğitim Öğretim yılından itibaren uygulanıp uygulanmayacağı ise hala belirsizliğini koruyor. 

Anahtar Kelimeler:
TEOG
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.