Altın fiyatı bugün ne kadar? Çeyrek altın fiyatı değişti...

Altın birikimi yapan veya altına yatırım yapmak isteyenlerin aradığı cevap, bu haftayı altın kaçtan kapattı? oldu.

Altın fiyatı bugün ne kadar? Çeyrek altın fiyatı değişti...

5 Kasım 2016 tarihi yani bugün için tezgahlarda ve Kapalıçarşı esnafında altının gramı 131,00 liradan alınıyorken şuan 24 ayar külçe altının gramı 131,25 lira olarak açıklandı. Peki Çeyrek altın fiyatı ne kadar oldu?

Çeyrek altın fiyatı bugün ne kadar?

Küresel piyasada azalan bir risk iştahına bağlı olarak bugünkü zamanının en büyük yükselişini yaşayan dolar kuru üzerinden hesaplanarak altında dengeler değişti ve gramı 130,00 liranın üzerine çıktı. İstanbul Kapalıçarşı esnafında çeyrek altın 214,00 lira ve Cumhuriyet altını ise 873,00 liradan vitrinlerde satılıyor.

Yakın zamanda yapılması beklenen ABD başkanlık seçimlerine bağlı olarak piyasalar negatif bir seyir izlerken, az önce yukarıda bahsettiğimiz azalan risk iştahı gelişmekte olan ülkeleri para birimlerine karşı dolar kuru oldukça fazla değer kazanıyor. Şuana kadar ki en yüksek seviyesini yaşayan dolar ise, 1 Dolar = 3,1568 lira olarak işlem görüyor.

Gram altın dün oldukça dalgalanma yaşadı ve 128,5 ila 131,0 çizelgesinde inişler ve çıkışlar oldu. Bunlara sonuç olarak dünkü gram altın fiyatları 0,31 artarak 130,2 olarak değerini tamamladı. Bugün ise Altının gram fiyatı 130,8 ila 131,1 arasında seyretti ve Çarşı esnafında çeyrek altınların fiyatı 214,00 lira olarak gözlemlendi. Buna nazaran Cumhuriyet altını ise 873,00 lira olarak hafta sonu alıcısı vitrinde beklemeye hazır.

Bir diğer dikkat çeken olay ise, Altına ait ons fiyatının önceki güne nazaran gerilemesi oldu. 1,300 doların üzerinde seyreden ons fiyatı bugün beklenmedik bir düşüş yaşayarak 1,295 dolara kadar düştü.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.