Başbakan Yardımcısı Elvan'dan kıdem tazminatı açıklaması

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan Kıdem Tazminatına İişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Elvan'dan kıdem tazminatı açıklaması

 Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan Kıdem Tazminatına İişkin açıklamalarda bulundu. 

Lütfi Elvan'dan kıdem Tazminatı Açıklaması
Yaptığı açıklamada, "Kıdem tazminatına ilişkin şu anda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, yoğun bir şekilde, ekibiyle çalışıyorlar. Tabii ki hazır olduğu zaman kamuoyuyla paylaşılacak" dedi.

Başbakan Yardımcısı Elvan, kıdem tazminatı düzenlemesi ile ilgili olarak,"Şu anda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, yoğun bir şekilde ekibiyle ve ilgili bakanlıklarımızla işbirliği halinde çalışıyorlar. Tabii ki hazır olduğu zaman kamuoyuyla paylaşılacak" dedi.
Lütfi Elvan , Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ile 64. Hükümet Eylem Planı'nda yer alan reformların ve vaatlerin hayata geçirilmesi konusunda gelinen nokta hakkında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Kıdem tazminatı
Kıdem tazminatına ilişkin düzenlemede hangi aşamaya gelindiğinin sorulması üzerine Elvan, bu konuda Türkiye'nin geçmişten gelen bir sorununun bulunduğunu kaydetti.
İşçi kesiminin ancak yüzde 10'unun kıdem tazminatını alabildiğini belirten Elvan, bu oranın yükseltilmesi gerektiğine dikkati çekti. İşveren kesiminin ise kıdem tazminatı ile ilgili yüklerin yüksek olduğuna dair bir yaklaşıma sahip olduğunun altını çizen Elvan, şu değerlendirmelerde bulundu:
"İki taraf için de ortak bir sorun. Bu sorunun çözümü yönünde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız çalışmalarını sürdürüyor. Elbette kolay bir konu değil ama geçmişte de bu konunun üzerinde çok çalışıldı. Şu anda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, yoğun bir şekilde ekibiyle ve ilgili bakanlıklarımızla işbirliği halinde çalışıyorlar. Tabii ki hazır olduğu zaman kamuoyuyla paylaşılacak."
Cemevlerine hukuki statü tanınması
Bir başka soru üzerine Elvan, geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanınması konusunda eylem planında ifadeler yer aldığını anımsattı.
Adalet Bakanlığının konuyla ilgili kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdiğini anlatan Elvan, "Geçen hafta pazar günü Reformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Grubu olarak, 7-8 bakanımızın katılımıyla yapılan çalışmaların genel bir değerlendirmesini yaptık. Adalet Bakanlığımız bu değerlendirmeler çerçevesinde çalışmanın üzerinden geçiyor. Önümüzdeki günlerde bunu da, nihaileşir nihaileşmez kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.