Binlerce kişiye Emeklilik Müjdesi

Emeklilik için gün ve yıl şartlarını tamamlamak için yaşı dolmayan kişilere yeni formüller gündeme geldi .Emeklilere Gün ve yıl şartları Müjdesi!

Binlerce kişiye Emeklilik Müjdesi

 Emeklilik için gün ve yıl şartlarını tamamlamak için yaşı dolmayan kişilere yeni formüller gündeme geldi. Yeni torba yasasında istekler belirtildi , 5 milyon mağdur bu yeni yasayı sabırsızlıkla bekliyor.

Emeklilere Müjde
Emeklilik için yaş sınırı bekleyenlere müjdeli bir haber! 9 Eylül 1999'dan önce sigortalı olanların emeklilik şartları daha sonra yapılan reformlar ile yükseltilmişti.
Emeklilikte yaşı bekleyenlere iyi haber geldi. 9 Eylül 1999'dan önce sigortalı olanların emeklilik şartları daha sonra yapılan reformlarla yükseltilmişti.  99 'dan önce sigortalı olan vatandaşlar belirtilen şartları doldurmalarına rağmen emekli olamamışlardı.
Edinilen bilgilere göre; bu vatandaşlar için yeni bir düzenleme yapılması bekleniyor. Eğer bir düzenleme tamamlanırsa bundan ilk etapta 500 bin kişinin yararlanacağı hesaplanıyor. Ortaya gelen formüle göre bu şekilde emekli olacak vatandaşların maaşlarının yüzde 60 ya da 70'ini almaları durumunda emeklilik hakkı verilecek. Emekliliğine belli süre kalanların bu haktan yararlanabilmesi de ortaya gelen formüller arasında. Yaşa takılanlar ise belli bir yaşa geldiklerini belirterek, "Bu saatten sonra iş de bulamıyoruz. Çalışamadığımız için sağlıktan da yararlanmıyoruz" dediler.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.