Kırşehir İl Özel İdare'den 8 Konut ihale ile satılacak(2/3)

Ozanlar diyarı olarak bilinen Şirin Kırşehir'de Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan ve mülkiyeti Kırşehir İl Özel İdaresinde olan 8 daire ihale ile 1 Mart tarihinde satışa çıkartılacak.

Kırşehir İl Özel İdare'den 8 Konut ihale ile satılacak(2/3)
Ozanlar diyarı olarak bilinen Şirin Kırşehir'de Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan ve mülkiyeti Kırşehir İl Özel İdaresinde olan 8 daire ihale ile 1 Mart tarihinde satışa çıkartılacak. 

Kırşehir İl özel İdaresi'nin resmi internet sayfasında yer alan ilan metnine göre Kırşehir Kayabaşı bölgesinde bulunan konutlar için yapılacak ihale Mart ayının 1'inde başlayacak. 

 Kırşehir'de, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan mülkiyeti Kırşehir Özel İdaresinde olan 8 konut satışa çıkarıldı. 
Kırşehir Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bağbaşı Kentsel Dönüşüm alanındaki mülkiyeti TOKİ'nin yaptığı 8 konutun Devlet İhale kanuna göre satışının yapılacağı belirtildi.

İl Özel İdaresi Encümen Toplantı Salonunda 1 Mart saat 10.15'te ihalenin yapılacağı vurgulanan açıklamada, vatandaşların İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğüne müracaat etmeleri, muhammen bedelin de yüzde 10'unun geçici teminat olarak yatırılması gerektiği de kaydedildi.


 İLAN

KIRŞEHİR İL ÖZEL İDARESİ

İL ENCÜMENİ BAŞKANLIĞINDAN

Mülkiyeti İdaremize ait olan, Kırşehir İli Merkez İlçesi Kayabaşı Mahallesinde Bağbaşı Kentsel Dönüşüm Alanında 4827 ada 1 nolu parsel üzerinde bulunan C2 Tipi 2.Blok 3. Kattaki 13-14-15-16 nolu daireler ve C2 Tipi 2.Blok 4. Kattaki 17-18-19-20 nolu daireler olmak üzere toplamda 8 adet dairenin 2886 sayılı Devlet İhale Yasasının 43.nci maddesine göre pazarlık usulüyle 01/03/2016 Salı günü saat: 10.15’da İl Özel İdaresi Encümen Toplantı salonunda satışları yapılacaktır.

1- Satışı yapılacak taşınmazların İlçesi, Mahallesi, Daire No, Yapının Cinsi, Arsa Alanı Binanın Konumu, Muhammen bedeli ve Geçici Teminatları ile ihale saatleri aşağıda gösterilmiş olup; fiyatlarda ( KDV Hariçtir).

2- İhale Komisyonu tarafından alınan ihale kararı 2886 sayılı Devlet İhale Yasasının 31.nci maddesi uyarınca İta amirliğince karar tarihinden itibaren 15 gün içinde onaylanır veya iptal edilir. İta amirince karar iptal edilirse ihale hükümsüz sayılır.

3- İta amirliğince onaylanan ihale kararı 2886 sayılı Devlet İhale Yasasının 32.nci ilkajans.netmaddesi uyarınca işlem yapılıp; taşınmazın parası 30 gün içerisinde İdarenin göstereceği hesaba ödenip, paranın tahsiline müteakip tapu ferağı verilecektir.

4- İhaleyi kazanan şahıs veya tüzel kişi ihaleden vazgeçmesi halinde yatırılan geçici teminatı gelir kaydedilecektir.

5- İhaleye katılabilmek için;

            a) İl Özel İdare Müdürlüğü hesabına yatırılmış muhammen bedelin % 10’u kadar Geçici teminatın yatırıldığına dair banka dekontu. (Teminatlar T.C Vakıflar Bankası Kırşehir Şubesindeki TR59 0001 5001 5800 7289 0707 67 nolu hesabına yatırılabilir).

b) T.C.Kimlik Nolu Nüfus Cüzdanı fotokopisi.

c) İhaleye vekâleten iştirak ediliyor ise istekli adına teklifte bulunacak kimselerin vekâletnameleri ile vekâleten iştirak edenin noter tasdikli imza sirküleri.

6- İstekliler istenilen belgelerini ihale saatine kadar ihale Komisyonu Başkanlığına verip; sözlü olarak pey sürebilmeleri için ihale komisyonunda hazır bulunmaları gerekmektedir.

7- Satıştan doğan her türlü vergi, resim, harç vs. giderler alıcıya aittir.

               8- Posta ve faksla yapılan müracaatlar geçersizdir.

           9- İl Encümeni ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

İLAN METNİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Not(resimler temsilidir)

Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.