Merakla beklenen emekli maaşı Açıklaması

SGK Başkanlığından yapılan açıklamada , emeklinin rızası olmadan nafaka borçları dışında aylığından hiçbir şekilde kesinti yapılamayacağı bildirildi.

Merakla beklenen emekli maaşı Açıklaması
 

SGK Başkanlığından yapılan açıklamada , emeklinin rızası olmadan nafaka borçları dışında aylığından hiçbir şekilde kesinti yapılamayacağı bildirildi.

SGK Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan resmi açıklamada, bazı basın organlarında, emeklilerden kesinti yapılarak Suriyeli sığınmacılara kaynak aktarıldığı, hükümete yakın emekli derneklerine emeklilerin bilgileri dışında üye kaydı yapılarak kesinti uygulandığı yönünde haberler yayımlandığı belirtildi.
Haberlerde, emeklilerin bilgileri dışında yapılan kesintiler karşısında tedirgin olduklarının öne sürüldüğü yapılan açıklamada, söz konusu haberlerin doğru olmadığı duyuruldu.
Art niyetli bu haberlerin sadece emeklileri endileşendirmek olduğu dile getirildi. Yapılan Açıklamada, bu tür haberlerin emeklileri tedirgin etme maksadı güdülen art niyetli çalışmalar olduğu vurgulanarak şunlaı dedi:
"Kurumumuzdan gelir, aylık ve ödenek alanların aylıkları, takip ve tahsili gereken alacaklar ile nafaka borçları dışında haczedilemez. Emeklinin rızası olmadan nafaka borçları dışında aylığından kesinti yapılamaz. Aylıklardan sadece ilaç ve muayene katılım payları ve varsa kuruma olan prim borçları, rızasız kesilmektedir. Bunun dışında, emekli veya hak sahiplerinin gelir, aylık ve ödeneklerinden kesinti yapılması söz konusu olamaz.
Temsil ile yetkili emekli derneklerine kesinti yapılabilmesi için de emeklilerimizin izni şarttır. Emeklilerimizden kanunsuz kesintiler yapılması, mümkün olmamakla birlikte Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGDP) kaldırılarak emeklilerimize yapılan destekler sürdürülmüştür. Tedirginlik üretmek isteyen çevrelere emeklilerimize yapılan maaş zamları ve refahlarını yükseltici diğer çalışmalarımız cevaben yeterli olacaktır.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.