Petrol fiyatı en yüksek seviyede (5/6)

Analistler, ABD'de bugün açıklanacak petrol stokları ile imalat sanayi endekslerinin takip edileceğini belirterek, Brent petrolün varil fiyatı için 38 dolar seviyesinin önemli direnç konumunda bulunduğunu, bu seviyenin üzerinde kalıcı olunması durumunda yükselişin ivme kazanabileceğini söyledi.

Petrol fiyatı en yüksek seviyede (5/6)
 Yılbaşından bu yana arz eksenli gelişmelerle fiyatların yön bulduğu  petrol piyasasında, talep tarafında ise son dönemde özellikle ABD'de  beklentilerden iyi gelen verilerin fiyatları desteklemesi dikkati çekiyor.

Brent türü ham petrolün varil fiyatı, cuma günü ABD'de açıklanan  büyüme verilerinin beklentilerin üzerinde gelmesinin ardından ivmelenen  yükselişini dün de sürdürerek, günü yüzde 4,3 artışla 36,65 dolardan  tamamlamıştı.

Bugün ise yükselişini 5'inci güne taşıyarak 37 doları aşan ve 5  Ocak'tan bu yana gördüğü en yüksek seviyeye çıkan Brent petrolün varil fiyatı,  Çin'de açıklanan imalat sanayi verilerinin beklentileri karşılamamasının ardından  kazançlarının bir kısmını geri verdi. Brent petrolün varil fiyatı şu dakikalarda  36,70 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Analistler, ABD'de bugün açıklanacak petrol stokları ile imalat sanayi  endekslerinin takip edileceğini belirterek, Brent petrolün varil fiyatı için 38  dolar seviyesinin önemli direnç konumunda bulunduğunu, bu seviyenin üzerinde  kalıcı olunması durumunda yükselişin ivme kazanabileceğini kaydediyor. Batı Teksas türü ham petrolün (WTI) varil fiyatı ise dün günü yüzde  3,1'lik artışla 33,90 dolardan tamamlaması sonrasında bugün de yükselişini  sürdürerek, şu dakikalarda 34,14 dolardan işlem görüyor.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.