Açığa Alınanlar Memurlarla İlgili Çalışmalar Başlıyor

Darbe teşebbüsünün ardından ihraç yada açığa alma kararlarına itirazları incelemek için Başbakanlık ve Valiliklerde kurumlar oluşturuldu.Bu kurullara Pazartesi gününden itibaren başvurulabilecek.

Açığa Alınanlar Memurlarla İlgili Çalışmalar Başlıyor
 Darbe teşebbüsünün ardından ihraç yada açığa alma kararlarına itirazları incelemek için Başbakanlık ve Valiliklerde kurumlar oluşturuldu. Bu kurullara Pazartesi gününden itibaren başvurulabilecek.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamudan ihraç edilenler, açığa alınanlar yada mağdur olduğunu düşünenler Başbakanlık ve Valiliklerde oluşturulan kurumlara başvurabilecek.

Edinilen bilgilere göre başvurular 19 Eylül Pazartesi gününden itibaren yapılabilecek. Başbakanlıkta Müsteşar gözetiminde Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda çalışacak kurulda, tüm bakanlıkların temsilcileri olacak ve bu kurula yapılan itiraz ve başvuruları inceleyecekler.

İllerde Valilik bünyesinde itiraz birimleri oluşturulacak.Her ikisine de elektronik posta, faks veya yazılı dilekçe ile başvuru yapılabilecek.İllere yapılan başvurular Başbakanlığa gönderilmek üzere başvuru sahipleri ile ilgili yeniden araştırma yapılacak kişiye ait bilgiler, ilgili kurumlara gönderilerek incelenmesi istenecek.

Örneğin Bank Asya'da hesabı olanların yaptığı başvurularda hesap hareketleri tek tek incelenecek ya da bir kişi üzerine kayıtlı olmasına rağmen o telefonu kullanmadığını iddia ederse bununla ilgili kayıtlar kontrol edilecek. İncelemeler sonucunda başvuruda bulunanlar yeni kanun hükmünde kararnamelerle görevlerine iade edilebilecek.Darbe girişiminden sonra yaklaşık 80 bin kamu görevlisi açığa alınmış 42 bini ihraç edilmişti.

Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.