Cansel'in intiharına sebep olan öğretmen evli ve çocuklu çıktı

İlişkiye girdiği öğrencisi Cansel'in intiharına neden olduğu iddiası ile tutuklanan 18 yıllık matematik öğretmeni , 39 yaşındaki Bayram Ö.'nün evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Cansel'in intiharına sebep olan öğretmen evli ve çocuklu çıktı

 Türkiye'yi yasa boğan lise Öğrencisi Cansel Buse K'nin intiharının ardından okul yönetimi komple gözaltına alındı. İlişkiye girdiği öğrencisi Cansel'in intiharına neden olduğu iddiası ile tutuklanan 18 yıllık matematik öğretmeni , 39 yaşındaki Bayram Ö.'nün evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

CAnsel Buse K.

Eğitim camiasını şoke eden olayın yaşandığı Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi'nde açığa alınan okul müdürü E.E.'nin yerine Melikgazi Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Kaya geçici olarak vekil olarak atandı. Açığa alınan müdür yardımcıları M.T.İ. ve A.E. ile rehber öğretmenler Z.A. ve K.C.'nin hakkında Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce görevlendirilen müfettişler idari soruşturma başlattı. Öğretmeninin cinsel istismarına dayanamayarak canına kıyan Cansel Buse K.'nın intiharını soruşturan Kayseri Cumhuriyet Savcılığı da, öğretmen Bayram Ö.'nün tutuklanmasından sonra görevden el çektirilen okul müdürü ve 2 müdür yardımcısı ile 2 rehber öğretmenle ilgili adli soruşturma açtı.

Mustafa Kaya derse girmeden önce öğrencilere yaptığı konuşmada, "Yaşanan olay hepimizi üzdü, ancak okulumuzda eğitim faaliyeti devam etmektedir. Konu Cumhuriyet Savcılığı, polis ve Milli Eğitim Müdürlüğünce en ince ayrıntısına kadar incelenmektedir" dedi.
Okulda'ki tüm öğrencilere Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilecek psikologlar denetim altında görüşmeler düzenleyecek.

Cansel'le ilişkiye girip onu intihara sürüklediği iddiasıyla tutuklanan öğretmen Bayram Ö.'nün 2 çocuk babası ve eşinin ev kadını olduğu belirtildi. 18 yıllık öğretmenin ilk görev yerinin Pınarbaşı İlçesi'ne bağlı Pazarören Öğretmen Lisesi olduğu, daha sonra Kayseri merkez Kocasinan Anadolu Lisesi'ne tayin edildiği, buradan da merkez Melikgazi ilçesindeki Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi'ne atandığı ortaya çıktı.
İntihar eden liseli Cansel Buse K.'nın ailesi, taziyeleri kabul etmek için memleketleri olan Kırşehir'in Kaman ilçesine bağlı bir mezradaki evlerine gitti.

Kayseri'de olayı öğrenen çeşitli kadın örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, ailenin Melikgazi İlçesi Demokrasi Mahallesi'ndeki evlerine taziye için gittiklerinde, bina görevlisinden ailenin dün gece Kaman'a döndüklerini öğrendi.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.