Esad ve PYD'ye çok ağır darbe 75 ölü (3/3)

Suriyeli muhalif Nureddin el Zenki Hareketine bağlı birliklerin, Halep'te terör örgütü PYD ve rejim askerlerini püskürterek, aralarında İran, Hizbullah, Afgan milislerinin de bulunduğu 75 kişiyi öldürdüğü bildirildi.

Esad ve PYD'ye çok ağır darbe 75 ölü (3/3)
 Nureddin Zenki Hareketinden yapılan yazılı açıklamada,  Esed güçleri  ile PYD güçlerinin, Halep'in kuzeyinde yer alan muhaliflerin kontrolündeki Şeyh  Akil köyüne ortak operasyon düzenlediği belirtildi.
Rus savaş uçaklarının hava desteğiyle Şeyh Akil köyüne saldıran PYD ve  rejim güçlerinin geri püskürtüldüğüne işaret edilen açıklamada, aralarında İran,  Hizbullah ve Afgan milislerin de bulunduğu 75 askerin öldürüldüğü aktarıldı.

Köy çevresinde rejime ait T72 bir tankla iki askeri aracın imha  edildiği ifade edilen açıklamada, söz konusu çatışmalarda Afganistanlı bir  milisin esir alındığı ve bölgedeki çatışmaların devam ettiği bilgisi paylaşıldı.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.