Hamal 28 bin buldu bakın ne yaptı

Böyle insanlar da var. Niğde Belediyesinde sebze halinde hamallık yapan Ecevit Erdoğan, içinde 28 bin 800 TL olan çantayı sahibine teslim etti. Bu davranışıyla herkese örnek olan Erdoğan çantayı bulduktan sonra sahiplenmeyi aklından bile geçirmediğini söyledi.

Hamal 28 bin buldu bakın ne yaptı
Niğde Belediyesi sebze halinde hamallık yapan Ecevit Erdoğan, Selçuklu Mahallesi’nde bir köprünün üzerinde çanta buldu.
Erdoğan, içinde 28 bin 800 liranın yer aldığı çantayı, Niğde Emniyet Müdürlüğü Sungurbey Polis Merkezi’ne götürdü.
Çanta, sahibi olduğu belirlenen inşaat mühendisi Salim Gürbüz’e teslim edildi.


Çantayı bulduktan sonra bir art niyet düşünmediğini belirten Erdoğan, "Hiç bir şey düşünmedim. Çünkü kalbim çok rahat, sahibine teslim edeceğimden emindim. Sabah emniyete gelerek teslim ettim" dedi.
Salim Gürbüz ise dün akşam bir akaryakıt istasyonunda aracının üzerinde unuttuğu çantayı yaklaşık 500 metre sonra köprünün üzerinde düşürdüğünü söyledi.

PARA İÇİN DEĞİL İNSANLIK İÇİN SEVİNDİM

Gürbüz, "Karanlık bir ortamdı ama çok güzel bir insana rast gelmiş. Burada çok güzel duygular yaşıyoruz. İnsanlığın ölmediğini, insanlığın geleceğe güzel duygularla devam edeceğini ispat edercesine getirip emniyete teslim etmiş.
Kendisinden Allah razı olsun. Para için ve kendim için sevinmekten çok insanlık için seviniyorum" şeklinde konuştu.
Çantadaki parayı sattığı aracının karşılığında aldığını dile getiren Gürbüz, "Kısmette kaybetmek, bulmak varmış. Önce üzüldük, sonra sevindik. İnsanlık için de çok güzel ve örnek bir olay oldu" dedi.
Gürbüz, çantada kendisi için çok önemli sözleşmeler, kredi kartları, banka kartları, evrak ile para kasası ve iş yeri anahtarlarının bulunduğunu sözlerine ekledi. 
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.