Kenan Işık Öldü mü? Kenan Işık Öldü Haberleri Doğru mu?

Sevilen oyuncu ve sunucu Kenan Işık yaklaşık bir buçuk yıldır rahatsızlığı nedeniyle hastanede yatıyordu. 27 Şubat Cumartesi gecesi sosyal medyada dolanan "Kenan Işık" öldü haberleri üzerine bu yazıyı yazma gereği duyduk. İşte Detaylar

Kenan Işık Öldü mü? Kenan Işık Öldü Haberleri Doğru mu?
Sevilen oyuncu ve sunucu Kenan Işık bir süredir rahatsızlığı nedeniyle hastanede yatıyor. 27 Şubat Cumartesi gecesi sosyal medyada dolanan "Kenan Işık" öldü haberleri üzerine bu yazıyı yazma gereği duyduk. İşte Detaylar 

Geçtiğimiz sene Mart ayında gittiği spor salonunda düşerek beyin kanaması geçiren ve hastaneye kaldırılan ünlü oyuncu ve sunucu Kenan Işık, yaklaşık 1,5 yıldır komada yatıyordu. Dün sosyal medyada dolanan Kenan Işık öldü haberlerinin gerçekliği konusunda henüz net bir bilgi yer almıyor. 

Kim Milyoner Olmak İster’in sevilen sunucusu oyuncu Kenan Işık’ın rahatsızlığı ile ilgili stabil durumu sonrasında 27 şubat cumartesi gecesi sosyal medyada haberler yayılmaya başladı. “Kenan Işık” öldü haberleri. “Başımız Sağ Olsun” diye. Resmi bir açıklama henüz gelmediği için bu haberin doğruluğunu onaylamıyoruz. Umarız yalandır.

Kenan ışık Kimdir?


1947 yılında Yeşilyurt, Malatya’da doğdu. Devlet Demiryollarından emekli bir memur çocuğu. Ailesinde sanatla uğraşan kimse olmamasına rağmen ilkokulda müsamerelerden başlayarak hep tiyatro ile ilgili oldu.Şiirler okudu, piyeslerde başrolü aldı. Ortaokuldayken Malatya Halkevi’nde amatör tiyatro yapmaya başladı. Ankara’da liseyi okurken ise Meydan Sahnesi’ne girdi.

17 yaşında profesyonel tiyatrocu olan Işık, Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı oldu. Onlarca oyun yazdı, sahneye koydu. Oyuncu, yazar yönetmen ve seslendirme sanatçısı olarak 30’un üzerinde ödül aldı. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yaptı. Eski adıyla Kim Beş Yüz Milyar İster? olan Kim Beş Yüz Bin İster? yarışma programının sunucusu olarak daha geniş kitle tarafından tanındı.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.