Meteoroloji'den yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamalarda, yurdun akşam saatlerinden itibaren ılık ve yağışlı hava akımına gireceğini belirtti. Önümüzdeki hafta mevsim ortalamalarının üzerinde olacağını belirtti.

Meteoroloji'den yağış uyarısı!

 Marmara ve Ege bölgelerinde akşam saatlerinden itibaren ılık ve yağışlı hava akımının etkisine girecek. Hava sıcaklıkları ise,bir hafta sonrasına oran ile mevsim ortalamalarının üzerinde olacak.

Meteoroloji'den yağış uyarısı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda, bir hafta sonrasında sıcaklıklar artmaya devam edeceğini ve günün en yüksek sıcaklıklarının mevsim normallerinin 10-15 derece üzerinde olacağı belirtildi.

Akşam saatlerinde Marmara'nın batısı ile kıyı Ege'de başlayacak hafif, yer yer orta kuvvette yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, cumartesi günü yurdun kuzeydoğusu dışında yurt genelinde etkili olacağı, pazar günü ise kuzeydoğu kesimlerinde etkili olduktan sonra Türkiye'yi terk edeceği belirtildi.
Haftanın ilk günlerde yurt genelinde yağış beklenmediği bildirildi. Fakat, Trakya kesiminin salı günü akşam saatlerinden sonra yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği belirtildi. Çarşamba gününden itibaren haftanın ikinci yarısının yağışlı geçeceği vurgulandı.
Önümüzdeki haftanın ikinci yarısında yağışlı sistem ile hava sıcaklıklarının batı bölgelerinden başlayarak doğu bölgelerine doğru azalıp mevsim normalleri civarına ineceğinin tahmin edildiği aktarıldı.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.