Selahattin Demirtaş hakkında soruşturma

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı "Herkes Sur'a yürümeli" ifadeleri sebebiyle HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında soruşturma başlatıldı.

Selahattin Demirtaş hakkında soruşturma

 "Herkes Sur'a yürümeli" ifadeleri sebebiyle HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında soruşturma başlatıldı.

'Herkes Sur'a yürümeli'

Demirtaş, somut bir planlama ve öneriyle halka çarşamba günü saat 16.00'da bulunduğu yerden Sur'a doğru yürümeleri çağrısında bulunmuştu.
Demirtaş, dün Diyarbakır’da yaptığı açıklamada, “3 aydır şehrin ortasında 24 saat bir savaş yürütülmesini olağan bir durum olarak görmüyoruz. Tüm Diyarbakır halkı Sur’daki ablukanın kalkması için ayakta olmalıdır. Çarşamba saat 16.00′da herkes bulunduğu yerden Sur’a doğru yürümelidir. Mahalle ve ilçelerden bu demokratik bir haktır. Tek bir insanın canına, malına zarar vermeden zarar gelmesine müsamaha etmeden bu demokratik hakkımızı kullanacağız. Halkımızdan ricamız kararlı ve ısrarlı olunmalıdır. Abluka da kalkmadan geri adım atmayacağız demelidir herkes. Bütün STK, meslek örgütleri, işçi, esnaf örgütleri ve kentimizdeki bütün derneklere çağrımızdır” demişti.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.