Türkiye ve Irak'tan Ortak Tatbikat Açıklaması

TSK'nın Irak sınırında devam eden tatbikatının 8. gününde yapılan açıklamada, Irak Merkezi Hükümeti birliklerinin de tatbikata katıldığı açıklaması yapıldı.

Türkiye ve Irak'tan Ortak Tatbikat Açıklaması

 Türkiye'nin başlattığı ve 8 gündür devam eden Irak sınırındaki tatbikata Kuzey Irak referandumu devam ederken Irak merkezi hükümeti birlikleri de katıldı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada tatbikatın TSK  ve Irak birlikleriyle birlikte devam edeceği belirtildi. Habur Sınır Kapısı yakınlarında devam eden tatbikatta çok sayıda zırhlı araç ve tank ile manevra yapılıyor. Irak Savunma Bakanlığı yetkilileri de Türkiye ile birlikte ortak menavra tatbikatına katılacaklarını duyurdu. 

TSK'dan yapılan açıklamada "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 18 Eylül 2017 tarihinden itibaren Silopi Habur bölgesinde icra edilmekte olan tatbikatın üçüncü safhasına 26 Eylül 2017 tarihinde başlanacaktır. Tatbikatın bu safhası, bugün akşam saatlerinde bölgeye intikal eden Irak Silahlı Kuvvetlerine bağlı birlik/unsurların da katılımı ile birleşik olarak icra edilecektir" denildi. Anahtar Kelimeler:
IrakTatbikatTSKReferandum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.