Seda Sayan Esra Erol Zuhal Topal ve Kısmetse Olur Programları Resmen Kapandı! 30.04.2017

İzdivaç Programlarına OHAL kapsamında Büyük KHK Yayın Yasağı Kararı Getirildi. 30.04.2017

Seda Sayan Esra Erol Zuhal Topal ve Kısmetse Olur Programları Resmen Kapandı! 30.04.2017

Kamuoyunda tartışmalara neden olan evlilik programları en sonunda 689 ve 690 Sayılı KHK ile yasaklandı! (Çok şükür)

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, daha öncede pek çok kez TV de yayınlanan izdivaç programları hakkına örf ve adetimize uygun olmayan yayınlar yapıldığını dile getirmişti. İnançlarımıza, Türk aile yapımıza ve Anadolu kültürünün harsına kesinlikle uygun görmediğini belirten Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bu konuda RTÜK'e yapılan milyonlarca şikayeti meclise taşıyarak yeni OHAL (Olağanüstü Hal) kapsamında KHK (Kanun Hükmünde Kararname) kararı ile bu gece itibari ile TÜrk televizyonlarında yayınlanan izdivaç programlarına yayın yasağı getirildi.

Olmaz olsun öyle reklam geliri

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bir televizyon kanalına vermiş olduğu ropörtajında şu sözleri söyledi; 
"Neymiş efendim reytingleri çok yüksek, dolayısıyla reklam gelirleride çok yüksek. Olmaz olsun öyle reklam gelirleri" Aile meclisini ortadan kaldıran ve son derece acayip şeylerin olduğu porgramlar var. Bir kısmı daha mutedil, bir kısmı daha agrasif. Ama sonuçta aynı konseptin içerisine oturtulmuş porgramlardır diyerek konuşmasına devam etti. Konuşmanın tamamını aşağıdaki videodan dinlebilirsiniz.İzdivaç programlarının kapıtılması hakkında Seda Sayan, Esra Erol ve Zuhal Topal ne dedi?


SEDA SAYAN:

En çok merak edilen ise Uğur Araslan ile birlikte program sunan Seda Sayan'ın kapatılan Programı hakkında nasıl bir açıklama Yapacağı idi. peki Seda Sayan kapatılan Programı hakkında neler söyledi. KHK Yaptığı açıklamada Toplumun gayri ahlakını bozdukları gerekçesiyle evlilik programalrının ersmen yayından kaldırıldığını Resmi agzetede yayınladı.


ESRA EROL:

Geçtiğimiz Günlerdede bu denli konuşmalar ön plana çıkmış Esra erol ise Canlı yayında gözyaşlarına Boğularak programı bırakıcağını açıklamıştı. bugün yayınlanan resmi gazetede çıkan KHK kararı sonrası esra erol'un nasıl bir açıklama yapacağı büyük merakla bekleniyor. esra Erol Açıklama yazptığı an sitemizdeki eyrini alacaktır.


ZUHAL TOPAL:

Esra Erol'un aksine geçtiğimiz Günlerde kapatılacağı açıklanan Programı hakkında Zuhal topal İse Tekrar oyunculuğa döneceğinin sinyallerini vermişti. bugün Resmi gazetede çıkan toplumun gayri ahlakını bozdukları gerekçesiyle yayın hayatına son evrilen Programı ile ilgili Zuhal topal neler söyledi

690 sayılı KHK'nın ilgili maddeleri

“(4) Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dahil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”


OHAL kapsamında yayınlanan 689 ve 690 Sayılı KHK ile televizyon ekranlarındaki izdivaç adı altında yayınlanan evlilik programları yayından resmen kaldırıldı. Televizyon ekranlarında yayınlanan Esra Erol'da, Zuhal Topal'la, Evleneceksen Gel ve Kısmetse Olur gibi evlilik programlarının bundan böyle yeni çıkarılan KHK ile yayından kaldırıldığı ve yasaklandığı bildirildi. Bu tür programların bundan sonra yayın hayatına nasıl devam edecekleri ise kanallar açıklama yapmadan henüz kesinleşmeyecek.
30.04.2017

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.