Bebeklerde kullanılan malzemeler araç lastiğinden (6/7)

Bebeklerde veya çocukların oynadığı oyuncaklardan tutun da emziklerine kadar aklınıza gelebilecek herşey de toksik kimyasallar var.

Bebeklerde kullanılan malzemeler araç lastiğinden (6/7)
 Dünya Sağlık Örgütü bulaşık eldivenleri, emzik ve biberonlarda bulunan bir kimyasalın kansere neden olabildiği uyarısında bulundu.
Daily Mail'de yer alan habere göre ayrıca ayakkabı, hava yastıkları, elastik bantlarda da bulunan MBT denilen madde çocukların oynadığı yumuşak oyuncaklarda da var.

TOKSİK KİMYASALLAR DA BULUNUYOR


Araba lastiğinden geri dönüşüm yapılarak elde edilen maddede cıva ve arsenik ile birlikte başka toksik kimyasalların da bulunduğu belirtiliyor.

KANSER YAPAN MADDELER LİSTESİNE EKLENMELİ


Uzmanlar özellikle top oynayan çocukların yanlışlıkla bu maddeyi yutmasından endişe ediyor. Fransa'nın Lyon kentinde düzenlenen 8 ülkeden 24 uzmanın olduğu bir buluşmada uzun zamandır cilt alerjisine neden olduğu için suçlanan bu kimyasalın karsinojenlere yani kanser yapan maddeler listesine de eklenmesi gerektiği söylendi.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.