Çocuğu yetiştirmede dayağın önemi(2/3)

Şiddet kötü bi şey mi diye soranlara evet deriz, hele ki çocuğunuza uygulamaya gelince kabullenemeyiz. Ama bakın uzmanlar ne diyor...

Çocuğu yetiştirmede dayağın önemi(2/3)
 Şiddetin her türlüsünün kabul edilemez olduğu bir gerçek ama araştırmacılara göre çocuklar için küçük istisnalar söz konusu olabilir. Zira bir araştırmaya göre, 6 yaşına kadar minik şaplaklarla cezalandırılan çocuğun zihinsel kabiliyeti artıyor ve çocuk hayata daha iyi hazırlanmış oluyor. 
Habertürk'ün aktardığına göre, söz konusu araştırma, ABD’nin Michigan Eyaleti’ndeki Calvin College’de yapıldı.

Araştırmaya göre, aileleri tarafından “makul ölçülerde fiziksel disipline” tabi tutulan çocuklar, büyüdüklerinde daha mutlu ve iyimser oluyor. 

PROF. GUNNOE: DİSİPLİN ÇOCUĞU HAYATA HAZIR HALE GETİRİYOR


Çocuk hakları savunucularını kızdıran araştırmayı yapan psikoloji profesörü Marjorie Gunnoe, 179 çocuğun verilerini incelediklerini, “çocuklara belli bir yaşa kadar verilen disiplinin onları hayata daha hazır hale getirdiğinden emin olduklarını” öne sürdü.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.