Estetik koçu anlattı ses estetiğinden gelen enerji (4/5)

Ses enerjisi zerafet ve estetik oluşumlarına dayanak verdiği hususunda önemli bilgiler veren Estetik Koçu Didem Özkan...

Estetik koçu anlattı ses estetiğinden gelen enerji (4/5)
 Estetik uygulamalar dahilinde hayatımıza yeni bir kavram olarak ses estetiğinin de girdiğini anlatan Estetik Koçu Didem Özkan, şu verileri verdi: "Ses enerjisi zerafet ve estetik oluşumlarına nasıl dayanak veriyor?Enerji kelime manasıyla iş yapabilme yeteneğidir.Enerjimiz ne kadar yüksek olursa, öylesine çok iş yapabilme gücümüz olabilir . Son vakitlerde hayatımızın içerisinde , her yerde daima enerji kelimesini duyar olduk. Enerji içecekleri, enerji verici besinler, enerji artırmak için yapılmış olan fizyolojik çalışmalar, enerji ve motivasyon organizasyonları ve daha çok meydanda hayatımızda. Enerji, teknolojik gelişmelerinde süratle ilerlemesi ile birlikle estetik uygulamaların içerisinde yerini aldı. Son dönemlerde sık sık boy gösteren bir enerji versiyonu var ki, bu da ses enerjisi hemen hemen bütün operasyonsuz germe, liposuction ve sıkılaşma işlemlerinin temelini oluşturuyor. Bununla Birlikte , bilhassa liposuction ameliyatlarında da yeni bir teknolojik gelişim olarak yeniden ses enerjisi başka bir deyişle odaklı ultrason yoğun bir şekilde kullanılmakta. Ses estetiğini, bilhassa ses enerjisini ele alırsak, ultrason olarak adlandırmak olasıdır . Ultrason ultrasound kelimesinden türetilmiş olup, yüksek ses manasına gelmektedir.
Ses, bir enerji türü olup cisimlerin titreşimi sonucu olarak ortaya çıkar . Sesin ilerleyebilmesi içerisinde bir ortam gereken olduğu varsayılırsa , surat ve beden estetiği buna en uyumlu ortamı oluşturur. Ses enerjisi estetiğinin kapsama sahasını genişletmek çok olası . Bilhassa odaklı ultrason veya fokuslu ultrason temeline sahip cihazlar ses estetiğinin vazgeçilmezi olmaya aynı ritimde devam edecek benzeri yaşanıyor . Operasyonsuz uygulamalarda, kırışıklık tedavisi, beden sarkmaları,gıdı sarkması, surat kavisinin oluşturulması, kol ve bacak sarkmaları, göbek bölgesi benzeri pekçok uygulama bölgesi mevcuttur. Yanı sıra liposuction ameliyatlarında da odaklı ultrason seçiciliği, etkinliği ve operasyon sonrasında meydana getirdiği konfor bakımından diğer liposuction yöntemlerinden bir adim öndedir. Bu durumda enerjiniz yüksek olsun derim. Ne de olsa enerjikseniz bir öylesine da estetik ve güzelsiniz demektir.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.