Işın Karaca'nın annesi kansere yakalandı!(4/4)

Söylediği birbirinden güzel şarkılarla sevenlerinin gönlünde taht kuran ünlü şarkıcı Işın Karaca Instagram hesabından duyurduğu bir haberle sevenlerini üzdü. Hesabında annesinin fotoğraflarından bir koloj yaparak, annesinin göğüs kanserine yakalandığını duyuran ünlü şarkıcı, herkesi üzdü.

Işın Karaca'nın annesi kansere yakalandı!(4/4)
Söylediği birbirinden güzel şarkılarla sevenlerinin gönlünde taht kuran ünlü şarkıcı Işın Karaca Instagram hesabından duyurduğu bir haberle sevenlerini üzdü. Hesabında annesinin fotoğraflarından bir koloj yaparak, annesinin göğüs kanserine yakalandığını duyuran ünlü şarkıcı, herkesi üzdü.

Annesinin hastalığının erken teşhis edilmesi ile hastalığı yenme ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Kararca annesinin bugün ameliyat olacağını o nedenle dua istediğini dile getirdi. 
 "Biz şimdi bir yolculuğa çıkıyoruz. Adı kansermiş!! Adı batsın bu ilettin!! Ama bizim için sadece adı kötü! #erkentanı sayesinde Allah’ın izni ile teşhisi konulan göğüs kanserini yeneceğiz. Bugün ameliyatımız var. Üzülmüyoruz, ağlamıyoruz (ağlayana annem para cezası koydu :) köşeyi döneceğini sanıyor ama biz inanılmaz güçlüyüz çünkü ne ile baş ettiğimizin farkındayız. Arayan soran, duaları ile bizle olan tüm sevdiklerimiz.. Allah hepinizden razı olsun. Korkmuyoruz.. Şeniz Büyükkaraca sen bu dünyada tanıdığım en Amazon kadınısın... Ve seni çok seviyoruz" notu ile Instagram hesabından sevenlerinden dua istediğini ve beklediğini belirten ünlü şarkıcı Karaca'ya ozgurhaberci.com olarak geçmiş olsun diyoruz. 

Işın Karaca kimdir?

Işın Karaca 7 Mart 1973 yılında Londra’da dünyaya geldi ve eğitimini İngiltere’de tamamladı. Küçük yaştan beri müziğe olan ilgisiyle biliniyordu. Kıbrıs’a annesinin yanına tatil için gitti. Annesi restoran işletiyordu, Işın Karaca’nın sesine güvendiği için bir gün restoranda şarkı söyletti. Ancak bir anda restoranın göz bebeği oldu. Müzikle eskiden amatör olarak ilgileniyordu, artık sık sık sahne almaya başladı.

 
İstanbul’a yerleştikten sonra birçok albümünün vokalistliğini yapmaya başladı. 1999 yılında Panic Attack grubuyla beraber çalıştı. İlk albümü 2004 yılında ”Neredesin Firuze” adıyla piyasaya çıktı. Aynı sene  Sen Ne Dilersen isimli filmde oyunculuk deneyimi yaşadı. Ünlü sanatçı aynı zamanda minik serçe lakaplı Sezen Aksu’ya yaklaşık 17 senedir vokalistlik yapmaktadır.

Mesleği

Şarkıcı

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

61

Boyu

1.66 m veya 166 cm

Bilinmesi Gerekenler


Henüz ilkokul yıllarında amatör olarak şarkı söylemeye başladı.
İlk olarak annesinin restoranında sahne aldı ve buradan tesadüfler sayesinde şöhreti yakaladı.
Sezen Aksu başta olmak üzre birçok ünlü ismin vokalistliğini üstlendi.
”Neredesin Firuze” filminin bir sahnesinde konuk şarkıcı olarak yer aldı.
İlk albümünü 2001 tarihinde ”Anadilim Aşk” ismiyle piyasaya sürdü.

Albümler[değiştir | kaynağı değiştir]
Anadilim Aşk (28 Kasım 2001, Power Records)
İçinde Aşk Var (16 Aralık 2004, İmaj Müzik)
Başka 33/3 (19 Haziran 2006, Seyhan Müzik)
Uyanış (29 Mayıs 2009, Seyhan Müzik)
Arabesque (22 Nisan 2010, Seyhan Müzik)
Arabesque II (7 Temmuz 2011, Seyhan Müzik)
Her Şey Aşktan (8 Mayıs 2013, Seyhan Müzik)
Az Bi Mesafe (4 Haziran 2014, PDND Müzik)
Ey Aşkın Güzel Kızı (3 Şubat 2015, Seyhan Müzik)

Kanser nedir?

Kelime anlamı olarak kanser, bir organ veya dokudaki hücrelerin düzensiz olarak bölünüp  çoğalmasıyla beliren kötü urlara denir. Genel anlamda ise kanser vücudumuzun çeşitli bölgelerindeki hücrelerin kontrolsüz çoğalması ile oluşan 100'den fazla hastalık grubudur. Çok çeşitli kanser tipleri olmasına rağmen, hepsi anormal hücrelerin kontrol dışı çoğalması ile başlar. Tedavi edilmez ise ciddi rahatsızlıklara, hatta ölüme dahi neden olabilir.
 
Kanser (cancer) terimi, tıbbın babası olarak bilinen Yunan fizikçi Hippocrates (MÖ 460-370) tarafından oluşturulmuştur. Hippocrates carcinos ve carcinoma terimlerini ülser oluşturan ve ülser oluşturmayan tümörler için kullanmıştır. 
  Normal Bir Hücre Nasıl Kansere Dönüşür?
Bütün kanser tipleri vücudun temel yaşam ünitesi olan hücrelerimizden gelişirler. Kanseri anlamak için normal hücrelerin nasıl kansere dönüştüğünü bilmek faydalı olacaktır.
  Vücudumuzdaki sağlıklı hücreler bölünebilme yeteneğine sahiptirler. Ancak, kas ve sinir hücrelerinde bu özellik bulunmaz. Ölen hücrelerin yenilenmesi ve yaralanan dokuların onarılması amacıyla bu yeteneklerini  kullanırlar. Yaşamın ilk yıllarında hücreler daha hızlı bölünürken, erişkin yaşlarda bu hız yavaşlar. Fakat hücrelerin bu yetenekleri sınırlıdır, sonsuz bölünemezler. Her hücrenin hayatı boyunca belli bir bölünebilme sayısı vardır. Sağlıklı bir ne kadar bölüneceğini bilir ve gerektiğinde ölmesini de bilir. Buna apoptosis yani hücrenin programlı ölümü denir. Normalde vücudun sağlıklı ve düzgün çalışması için hücrelerin büyümesi, bölünmesi ve daha çok hücre üretmesine gereksinim vardır. Bazen buna rağmen süreç doğru yoldan sapar, yeni hücrelere gerek olmadan hücreler bölünmeye devam eder. Bilincini kaybetmiş kanser hücreleri, kontrolsüz bölünmeye başlar ve çoğalırlar. Fazla hücrelerin kütleleri bir büyüklük veya tümör oluştururlar. 
  Hücrelerin merkezinde çekirdek içinde hücrenin ve organizmanın genetik bilgisinin saklandığı elektron mikroskopu ile de görüntülenebilen DNA olarak adlandırılan mikroskopik iplikçikler mevcuttur. DNA hücrenin normal fonksiyonlarını görmesi için gereklidir. Kanserli hücreler bu DNA iplikçiğindeki hasardan dolayı oluşur. Hücrenin normal yaşam siklusunda DNA hasarı olsa da hücre ya bunu onarır ya da ölür. Kanserli hücrelerde hasarlanmış DNA onarılamaz ve kontrolsüz çoğalma başlar. DNA çevresel etkenler (kimyasallar, virüsler, tütün ürünleri veya aşırı güneş ışını vs gibi) nedeniyle hasar görebilir. 
  Kanser hücreleri birikerek tümörleri oluştururlar. Tümörler iyi huylu veya kötü huylu olabilirler. İyi huylu tümörler kanser değildir. Bunlar sıklıkla alınırlar ve çoğu zaman tekrarlamazlar. İyi huylu tümörlerdeki hücreler vücudun diğer taraflarına yayılmazlar. En önemlisi iyi huylu tümörler nadiren hayatı tehdit ederler. Kötü huylu tümörler kanserdir. Kötü huylu tümörlerdeki hücreler anormaldirler ve kontrolsüz ve düzensiz bölünürler. Bu tümörler normal dokuları sıkıştırabilirler, içine sızabilirler ya da tahrip edebilirler. Eğer kanser hücreleri oluştukları tümörden ayrılırsa, kan ya da lenf dolaşımı aracılığı ile vücudun diğer bölgelerine gidebilirler. Gittikleri yerlerde tümör kolonileri oluşturur ve büyümeye devam ederler. Kanserin bu şekilde vücudun diğer bölgelerine yayılması olayına metastaz adı verilir.

Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.