Obeziteye karşı önlem alındı

Iğdır Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Iğdır İl Milli Eğitimin Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile alınan 60 bisiklet, Iğdır Valiliği bahçesinde yapılan törenle öğrencilere dağıtıldı.

Obeziteye karşı önlem alındı
 İl Sağlık Müdürü Alpaslan Erol, dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanlığı'nın obezite ile mücadele programı kapsamında ilde öğrencilere dağıtılmak üzere ilk etapta 60 bisiklet alındığını belirterek, "Bu projede amaç fiziksel aktiviteyi arttırmak, bisikleti alternatif ulaşım aracı olmasını sağlayarak obeziteye engel olmaktır" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt da proje ile çocukların sağlıklı ve hareketli bir yaşama yönlendirilerek obezitenin önlenmesinin amaçlandığını dile getirerek, "Temel amaç obeziteyi önlemek, çocuklarımızı sağlıklı yaşamaya teşvik etmek ve motorlu taşıtlardan ziyade bisiklete binme alışkanlığı kazandırmaktır" dedi. 

Törene, Iğdır Valisi Davut Haner, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Ulus da katıldı.

Vali Haner, bisiklet dağıtımının ardından öğrencilerden bisiklete binerken trafik kurallarına da uymalarını istedi.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.