Tıpta devrim niteliğinde takip sistemi, nedir takip sistemi? (3/3)

Sağlık Bakanlığı Mart ayından itibaren tıbbi cihazlar ve kozmetik ürünlerinin kaydı için takip sistemi getirdi. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre...

Tıpta devrim niteliğinde takip sistemi, nedir takip sistemi? (3/3)
 Sağlık Bakanlığı tarafından bir süredir test edilen ve geliştirilen takip sistemi Mart ayından itibaren aktif olarak kullanılacak. Buna göre tıbbı cihazlar ve kozmetik ürünlerin yeni kaydı ve takibi mümkün olacak.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun tıbbi cihazlar ile kozmetik ürünler için yeni kayıt ve takip projesi Ürün Takip Sistemi, mart ayında uygulamaya konulacak.
Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, hem Ürün Takip Sistemi (ÜTS) hem de kozmetikler ile ilgili kurumsal konularda sektöre bilgilendirme hizmeti vermek üzere Kozmetik Ürünler Dairesi Yardım Masası kuruldu. Ürün Takip Sistemi’nin test ortamından geri bildirimler alınarak sistem hazır hale getirildi.
Antalya’da yapılan ve bin kişinin katıldığı Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi’nde yaptığı konuşmada konuyla ilgili bilgi veren Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı Ali Sait Septioğlu, ÜTS’nin mart ayında açılmaya hazır olduğunu, sektöre bu süreçte destek için kurulan Kozmetik Ürünler Dairesi Yardım Masasının faaliyetlerinin de devam edeceğini belirtti.
Kongrenin ilk oturumunda ÜTS’nin tüm kozmetik kayıt ekranları katılımcılara tanıtıldı.
TÜBİTAK ile 7 Ocak 2014’te yapılan protokol kapsamında yazılımına başlanan ÜTS’nin kozmetik kayıt ekranları tamamlanmış, Kasım 2015’te yapılan 3. ÜTS Çalıştayı’nın ardından da test ortamına açılmıştı.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.