Zorlu çift kol nakli yapıldı ve yaşama sımsıkı bağlandı (6/6)

Beyin ölümü gerçekleşen Güvenilir Konar'dan alınan kollar 11 saatlik zor bir operasyon ile nakil bekleyen Mustafa Sağır'a uygulandı. Başarılı geçen ameliyatın ardından 29 yaşındaki Sağır'ın mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Zorlu çift kol nakli yapıldı ve yaşama sımsıkı bağlandı (6/6)

 Çift kol nakilli Mustafa Sağır'dan iyi haberAkdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, beyin ölümü gerçekleşen Güvenilir Konar'dan alınan kolların 11 saatlik operasyonla nakledildiği 29 yaşlarındaki Mustafa Sağır, ilk defa odasından çıktı ve biyopsi için ameliyathaneye götürüldü.Sağır, ardından tekerlekli sandalye ile sağlık kurumu bahçesinde dolaştırıldı.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof . Dr. Ömer Özkan, Mustafa Sağır'ın artık bizzat için özel tasarım edilen tekerlekli sandalye ile refakatçileri beraberinde dolaşabildiğini ifade etti . Prof . Dr. Özkan, Sağır'ın her geçtiğimiz gün hepten iyi olacağını, kısa zamanda uyanması ve bağlantıya geçmesinin bunların habercisi olduğunu belirtti .

Oğlunun sağlık vaziyetinin çok iyi olduğunu aktaran Mustafa Sağır ise " Erkek Çocuğum yeni kollarıyla çok sevinçli . Bundan sonra yaşama daha iyi sarılacak. Bu kadar erken toparlanacağını beklemiyordum. Durumu gayet iyi. Her birşey yolunda, inşallah hepten iyi olabilir " diye konuştu .

Antalya'da 31 Ocak'ta geçirdiği trafik kazası ardından rehabilitasyona alındığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 1 Şubat'ta beyin ölümü gerçekleşen Güvenilir Konar'ın kolları, 35 kişiyi bulan ekip tarafından oldukça başarılı bir operasyonla Mustafa Sağır'a nakledildi.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.