Bedava İnternet Geliyor! İnternet Fiyatlarında İndirim!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İnternet fiyatlarından şikayetçi olan vatandaş için yeni bir indirim kapıda diyerek müjde verdi!

Bedava İnternet Geliyor! İnternet Fiyatlarında İndirim!

İnternet Fiyatlarında İndirim!

TBMM'de Plan ve Bütçe Komisyonu'nda tartışılan konular üzerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, BTK'nın yeni düzenlemelerine göre internet fiyatlarının düşebileceğini bildirdi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu internet fiyatlarının düşürülmesiyle ilgili gerekli çalışmaları sürdürdüğünü belirtti.

Bakan Ahmet Arslan, Dünya'da en pahalı interneti biz kullanıyoruz diyerek sitem eden kullanıcıların eleştirilerini bir kenara atmadıklarını belirterek, serbest piyasa standartlarında internet fiyatının uygun olduğu düşüncesinde fakat yine de BTK'nın internet fiyatlarını daha ucuz hale getirmek için düzenleme çalışması yaptığını belirtti.

Mahkeme kararı ile engellenen siteler içinde açıklamada bulunan Bakan Ahmet Arslan, Mahkeme kararı ve özellikle güvenlik gerekçesiyle de yapılan kesintiler, hukuka uygun olarak yapılmakta. Ulusal ve kamu güvenliği gerekçesiyle zaman zaman geçici tedbirlere başvurulmasıyla ilgili arkadaşların ifadesi var dedi. İnternetin yavaşlama ve belirli internet sitelerinin kapanmasına ilişkin Terör gibi amaçlarla kullanımların kısıtlanmasına yönelik tedbir uyguluyoruz açıklamasını yaptı. VPN kullanarak yasaklı sitelere erişen ziyaretçilerin fişlendiği ifadesine de yatın veren Bakan Ahmet Arslan, VPN kullanan ziyaretçileri fişlemek kesinlikle söz konusu değil ve bu ifade biçimi yanlıştır diyerek belirtti.

Bedava internet geliyor.

Bu yılın aralık ayı sonunda yoksul vatandaşlar için bedava internet uygulaması da faaliyete girecek. 40 milyon lira bütçe hesaplanan bu proje yaklaşık 300 bin Türk vatandaşımıza bedava internet erişimi ve kolaylığı sağlayacak. Durumu iyi olmayan öğrenci ve yoksul kardeşlerimiz bu projeden umarız çok çok fayda sağlayacaktır. Bu tarz iyileşmeler ve mutlu edici projeleri görmek bizleri sevindiriyor.

Anahtar Kelimeler:
Bedava InternetBtkVpn
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.