iPhone IOS 10.1.1 Güncelleme Hata Çözümü (1/2)

Apple telefonlarda güncelleme sıklığını bu aralar sıkça yaşamaktayız. En son yapılan IOS:10.1.1 güncellemesi için bazı kullanıcılar "support.apple.com/iphone/restore" hatası aldıklarını belittiler. Buna duyarsız kalmayan Apple firması çözümünü de hemen paylaştı.

iPhone IOS 10.1.1 Güncelleme Hata Çözümü (1/2)

En Son IOS güncellemesi yüzünden oluşan hatalar iPhone'ları neredeyse kullanılamaz hala getiriyor. Tamamen işletimde blunan hatalar yüzünden cihazınız tabiri caiz ise donma aşamasına geliyor. Cihazın düzeltilmesi için söylenen yollar kullanıcıyı oldukça zorluyor. Apple, IOS 10 sürümüne geçerek kullanıcılara daha kolay telefon kulanımı sağlamayı hedeflemektedir. Bu sebeple hızlı ve tam kontrol edilmeden sürümleri piyasaya yayıyor. Daha sonra oluşan hatalar ise bu denli kullanıcıları bezdiriyor. Hata gidermek adına sürekli güncelleme üzerine güncelleme getiren Apple, bundan sonraki iPhone IOS güncellemelerine daha dikkatli inceleme yapılacağını belirtti.

Sizlere konu başlığında bahsetmiş olduğumuz "support.apple.com/iphone/restore" hata sının çözümünü aşağıda bulabilirsiniz. Öncelikle aşağıda belirtilen işlemleri sırası ile yapmalısınız.

 

Apple IOS 10.1.1 hatasının çözümü için yardım

İlk olarak Apple cihazınızı herhangi bir bilgisayara bağlayınız.

Cihazınızı bağlamış olduğunuz bilgisayara Apple iTunes programını indirin.

Daha önceden cihazınızda iTunes var ve telefonunuzla eşleşmiş ise çalıştırın. Yok ise iCloud/Apple hesabı açarak eşleştirmeyi sağlayın.

Bu çalıştırma ve eşleştirme işlemlerini yaptıktan sonra iTunes sizi adım adım yönlendirecek ve güncellemeyi tamamlayacaktır.

Önemli Detayları lütfen gözardı etmeyin

Yukarıdaki işlemleri sırası ile yaptığınız bu aşamada iPhone ekranına seçenekler gelecektir. Karşınıza GÜNCELLE ve GERİ YÜKLE olarak 2 adet seçenek çıkacaktır. Güncelle seçeneğini seçtiğinizde telefonunuz güncellenecek, Geri yükle seçeneğini seçtiğinizde ise telefon fabrika ayarlarına geri yüklenecektir. Bu ekran karşınıza çıktığında telaş yapmayın ve sakin bir şekilde GÜNCELLE seçeneğini seçerek devam edin.

Güncelleme esnasında bilgisayar ve Apple cihanız arasındaki bağlantı kablosunu işlemler bitene kadar sakın çıkartmayın.

Güncellemenin tahmini süresi uygulamanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle 2.32 gb’lık bu dosya için güncelleme süresi ortalama 15 ila 20 dakika arasındadır.

Güncellemenin tamamlandığını veya yüklemenin yüzde bilgisini bilgisayarınızda kurduğunuz iTunes üzerinden de görebilirsiniz. Bunun için iTunes programının altında bulunan progress bardan takip edebilirsiniz. Güncelleme tamamlandığında iTunes programının sağ alt köşesinde içinde ok işareti bulunan yuvarlak daire çıkacaktır.

Yukarıdaki eşleştirme ve güncelleme işlemlerinde sorun yaşayan Apple kullanıcıları, usb kablolarını veya bilgisayarında bulunan usb girişlerini kontrol etmeleri gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler:
ITunesIPhoneApple
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.