iPhone Sahibi Olanlar Dikkat!

İphone telefonunuzda 4.5 G internetine bağlanmak için şebeke ayarlarınızı yapmanız gerekmektedir.

iPhone Sahibi Olanlar Dikkat!

İnternet (4.5G) Ayarlarını Güncellemeyi Unutmayın…

Mobil internette bağlantı hızında en büyük yenilik olan 4.5 G 2016 yılında ülkemizdeki abonelere sunulmaya başlandı. Kullandığımız akıllı cihazlar 3G’ye göre 10 kat daha hızlı internetle tanıştı.

4.5 G’nin 3G teknolojisinden daha hızlı bir hizmet sunması daha çok veri tüketimini beraberinde getirmiştir. Veri trafiği daha hızlandı ve daha fazla içerik tüketilmeye başlandı. Bu sebeple GSM operatörleri mevcut internet paketlerindeki kotaları yükselterek yeni paketler oluşturdular. Böylelikle abonelerin yüksek faturalarla karşılaşmamaları için önlem almış oluyorlar.

Akıllı cihazların işlemcilerin donanımları daha fazla güçlü harcayacağı için şarj ömrü kısalacak. Eğer şarj ömrünüzü uzatmak istiyorsanız aşağıda değineceğimiz ağ seçeneklerinden 3G’yi seçerek daha uzun şarj ömrüne sahip olabilirsiniz.

4.5 G’yi Nasıl Kullanmaya Başlarım ?

4.5 G interneti kullanmak için ilk yapılması gereken SİM kartlarımızın bu sistemle uyumlu çalışıyor olmasıdır. GSM operatörleri abonelerinin 4.5 G internet hızından faydalanmalarını kolaylaştırmak için SİM kartlarını ücretsiz olarak değiştirdi. Ayrıca kullanıcılarını 4.5G’nin hızıyla tanıştırmak için de ücretsiz hediye internet paketleri hediye ettiler. Telefonlarınızın 4.5 G ile uyumlu olduğunu da kontrol ettirmekte fayda var. Telefonunuz da uyumluysa 4.5 G’nin hızıyla tanışmak için tek yapmanız gereken telefonunuzda gerekli ayarları yapmak olacaktır.

İphone’ da 4.5 G Ayarlarını Nasıl Yaparım?

İphone telefonunuzda 4.5 G internetine bağlanmak için şebeke ayarlarınızı yapmanız gerekmektedir. İphone modellerinde ilk önce ayarlar menüsüne girilmelidir. Hücresel veri seçeneği seçildikten sonra seçenekler menüsüne girilmelidir. Ekrana gelen ses ve veri seçeneklerinden LTE seçeneği işaretlenmelidir. Artık 4.5 G internetiniz kullanımınıza hazırdır.

Bazı bankacılık işlemleri 4.5 G sistemiyle entegreli olmayabilir. Bankacılık işlemlerinizde böyle sorunlarla karşılaştığınızda bankanızın çağrı merkezini arayarak veya şubelerden kısa sürede işlem yaptırarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler:
IPhone
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.