Lenovo Moto G4 Plus incelemesi ve özellikleri

Lenovo Moto G4 Plus en azından yazılım tarafında diğer Android OS kullanan cihazlarla çok benzerlik gösteriyor.

Lenovo Moto G4 Plus incelemesi ve özellikleri

Google'ın son bir yıldır Android sloganı "Biraraya gelin" oldu. Bu anlayışla kendi işletim sistemini kullanan markaları tek bir çatı altında toplama fikrini yineledi. Lenovo da Motorola’nın marka bilincini değiştirerek bu davete olumlu cevap vermiş gibi gözüküyor. Lenovo Moto G4 Plus en azından yazılım tarafında diğer Android OS kullanan cihazlarla çok benzerlik gösteriyor.

Yeni Moto G4 Plus bize çok aykırı özellikler sunmuyor. Bunun yerine düşük bir fiyat etiketi ve basit kullanım için yeterli bir orta seviye cihaz sunuyor.

5 inç LCD ekranı 1280 x 720 piksel çözünürlüğü kullanıyor. Qualcomm'un Snapdragon 410'uyla donatılan Moto G4, 16GB dahili belleğe sahip ve kapasitesini 256GB'ın üzerine çıkarabileceğiniz bir MicroSD kart yuvasıyla birlikte geliyor.

720p ekranı sorun edecekler için kötü haber. Cihazın ekranı, ihtiyaç duyduğunuzdan daha düşük bir çözünürlüğe sahip olabilir. Bunun yanında Lenovo, küçük telefonları tercih edenler için 5.5-inç olmayan bir adet Moto G4'ü de alternatif olarak sunuyor. Ancak akıllı telefon üreticilerinin neden daha küçük cihazlarda daha zayıf donanım sunduğunu bilmiyoruz.

Lenovo Moto G4 Plus performansı

Gelelim oyun performansına… Cihaz yoğun kullanımda sık sık olmasa da donuyor ve bir süre hareketsiz kaldıktan sonra cihazı ekran kilidine sokup çıkardığınızda sorun çözülüyor. Bu nadir sorunun dışında herhangi bir gerçek performans sorunu ile karşılaşmazsınız. Uygulamalar ve kamera hızlı bir şekilde açılıyor ve Badland 2, Asphalt 8: Airborne ve Dead Trigger 2 gibi grafik açısından yoğun oyunlar oynarken sorun yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.

Daha önceki Moto G akıllı telefonlarda, daha fazla ergonomi sunan hafif eğik bir sırt vardı. Örneğin, Moto G 2015, kavisli sırt sayesinde elinizde daha rahattı.

Bu, Lenovo Moto G4 Plus'da gitti. Cihaz kesinlikle biraz daha profesyonel görünse de biraz da iyi olabilirdi. Gövdenin dört tarafının tamamında geniş çerçeveler var, ancak sırt şık görünüyor. Ünlü Motorola çukuru ortaya yerleştirilmiş ve üstünde bir kamera yanıp sönüyor. Ek güvenlik için cihazın çevresinde bir metal çerçeve var.

Cihaz Android 6.0.1 Marshmallow'ı neredeyse sıfır sorunla çalıştırıyor. Moto G4 Plus, bir Nexus sahibi olmadan elde edebileceğiniz gerçek Android yazılımına çok yakın ve bu iyi bir şey. Cihazda, kameraları çalıştırmak için çift basmak ve flaşı açmak için iki kez daha basmak gibi sıkıcı Motorola dokunuşları yok. Her şey Google mantığında çok basit ve yalın. Bu yazılım dokunuşlarının hepsi G4 ve G4 Plus'da mevcut.

İşletim sistemi hakkında bir not daha… Lenovo Moto G4 Plus, Android 7.0 Nougat'dan sonra çıkmasına rağmen bu sürüm son altı aydır beta halindeydi. Bu sürümü acilen yükseltmek isteyen Lenovo en yakın zamanda güncelleme haberini kullanıcılarına ulaştıracağını duyurdu.  

Moto G4 Plus için çok harika bir kameraya sahip diyemeyiz. İyi haber şu ki, kamera uygulaması hızlıca fotoğraf çekiyor ve mükemmel ışık koşullarında fotoğraflar iyi görünüyor. Maalesef, ışık kötüyse işler kötüye gidiyor. Hareketli öğeleri çekerken de mutlaka iyi ışığa ihtiyaç duyuyorsunuz. Arkada 8 megapiksellik bir kamera, önde ise 5 megapiksellik kamerayla orta seviyede çekimler yapabilirsiniz.

2800mAh'lik bir pil, bir süre 5 inçlik, 720p'lik bir cihazın açık olmasını sağlayacak kadar büyük görünebilir, ancak Moto G4 Plus sadece 1 gün dayanabiliyor. Yoğun olmayan bir kullanımdan sonra günün sonunda sadece yüzde 25'in altında pil ile eve dönebiliyorsunuz. Yine, yoğun bir telefon kullanıcı iseniz bütçenizi biraz daha zorlamanız gerekecek.

Sonuç olarak bütçe dostu, güncel ve basit kullanımlı bir telefon arıyorsanız Lenovo Moto G4 Plus tercihlerinizin arasına girebilir.

Anahtar Kelimeler:
Lenovo Moto G4 Plus
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.