Vine yerine Vine Camera kullanılacak!

Vine kapanacağını ve yerini Vine Camera alacağını duyurdu.

Vine yerine Vine Camera kullanılacak!

2013 yılında 1 yaşındayken Twitter tarafından satın alınan Vine, hızla gelişen teknoloji ritmini kaçırmamak için boyut yeniliyor. Vine artık yeni adı olan Vine Camera olarak bizlere 6 saniyelik video çekme olanağı sağlayacak. Sade veya efekt verilerek çekilebilecek bu videolar, isterseniz telefonunuza kaydedebilir yada Twitter üzerinden paylaşım yapabilirsiniz.

Dünya devleri arasında yer alan Twitter, 2012 yılında Dom Hofmann, Rus Yusupov ve Colin Kroll tarafından kurulan Vine uygulamasını 30 milyon dolara satın alarak, büyük satın alımlar tablosuna grimişti. Twitter sayesinde ününe ün katan Vine uygulaması, bu günler Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre kapanacağı yönünde oldu. Vine ise durumu şu sözlerle özetledi:

"Merhaba sevgili Vine kullanıcıları. Mevcut uygulamamız şuan ki durumunda hiçbir yere gitmiyor. Çekmiş olduğunuz Vine videolarına çok değer veriyoruz ve bu işi doğru bir şekilde yürüteceğiz. Vine’larınızı pc veya cep telefonunuza indirebileceksiniz. Siteyi henüz kapatmadık ve açık tutuyoruz. Şimdiye kadar yapılan tüm Vine videolarına değer veriyor ve onların ulaşılabilir olmasını istiyoruz. Sitemizde veya uygulamamızda herhangi biri değişiklik yapılmadan önce sizlere bilgi vereceğiz."

6 saniyelik videolar ile birçok kişiyi ünlü ederek hatta sinema filmi bile çekmesine kadar vesile olan Vine, tamamen kapanmayacağını sadece gelişen teknolojiyi yakalamak adına boyut değiştireceğini belirtti.


Vine Camera ne zaman aktif olacak?

2017 Ocak ayı itibariyle kullanıcıların hizmetine sunulacak olan Vine Camera, aynı Vine’da olduğu gibi yine 6 saniyelik video çekmenize olanak sağlayacak. Fakat bilmeniz gereken bir şey var. Bu çekmiş olacağınız 6 saniyelik videolar sadece telefona indirilebilecek yada Twitter üzerinden paylaşılabilecek. Yani eskisi gibi Vine platformu üzerinde yer almayacak.

Vine çekerek kısa yoldan fenomen olma yolunda giden kullanıcılar için bu yeni proje adeta bir yıkım oldu. Artık Vine platformu ortadan kalkarak yerini Twitter’a bırakacağı için, fenomenlik biraz daha zorlaşacak. Yeni projede Twitter kendine farklı bir rant oluşturmuş gibi görünse de, bir yönetici tabi ki alt markasının göz bebeği markası önünde yükselmesini istemez.

Anahtar Kelimeler:
VineTwitter
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.