WhatsApp Bazı iPhone Telefonlarda Çalışmayacak!

WhatsApp 2017 yılında bazı telefon modellerinden desteğini çekeceğini ve hizmet vermeyeceğini açıkladı.

WhatsApp Bazı iPhone Telefonlarda Çalışmayacak!

 Çağımızın ve dünyanın vazgeçilmez haberleşme ve mesajlaşma aracı haline gelen WhatsApp, kendini gelişen teknolojiye adapte etmeyi sürdürerek eski sürüm telefonlar için desteğini keseceğini açıkladı. 2017 Haziran ayı itibariyle Nokia S40, Nokia Symbian S60, BlackBerry10, ve BlackBerry OS işletim sistemine sahip eski tip telefon modellerine desteği keseceğiz diye açıklamada bulundu.

WhatsApp artık eski telefonlarda çalışmayacak!

Android 2.1 ve 2.2 işletim sistemlerini kullanan telefonlar içinde WhatsApp desteğini durduracak. Bunun yanı sıra Windows Phone 7 işletim sistemini kullanan cihazlara da  destek vermeyeceğini belitti.

 

WhatsApp bazı iPhone telefonlarda çalışmayacak!

Facebook’un yaptığı güncel açıklamayla birlikte WhatsApp programı, iPhone 3G ve bazı Android telefonlarda kullanılamayacak. Ancak şirket, Blackberry ve Nokia için farklı bir yol izleyeceğini belitti.

iPhone 3GS ve iOS 6 için de desteğini kesmeye niyetlenen WhatsApp, açıklamasında zor bir karar olduğunu fakat doğru bir adım olarak gördüklerini belirtti.

Girdiği her işte yaptıkları büyük değişiklik ve düzenlemelerle ilgi odağı olmayı seven Facebook, WhatsApp’ı ilk aldığında herkes tarafından “acaba şimdi WhatsApp’ta ne değişecek” gibi söylentiler dolanmıştı. Acaba Facebook, keşke WhatsApp’ı satın almasa mıydı? Şuan ki yapılan düzenlemeler, insanları kapital dünyada yeni bir cihaz almaya zorluyor. Kim bilir hangi telefon firmaları ile gizli ortaklıklar yürüterek onların cihazlarını pazarlama kampanyası oluşturuyor?

Anahtar Kelimeler:
AndroidFacebookWhatsApp
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.