YouTube tasarım ve logosunu değiştirdi!

YouTube, logosu dahil olmak üzere tüm görsel ve alt yapısını değiştirdi

YouTube tasarım ve logosunu değiştirdi!

2005 yılından itibaren aynı logoyu kullanan YouTube zaman zaman renk ve yazı fontu değişiklikleri yapmştı, fakat neredeyse kullanıcıları bir çoğu bunu faketmedi bile. Sebebi ise çok hafif renk veya font değişikikleri oldu.

Ama şuan durum hiçte öyle görünmüyor. Kullanıcılara yeni bir deneyim sunmak isteyen YouTube, logosu dahil olmak üzere tüm görselliğini değiştirdi. 


YouTube logosu değişmiş !

Bu başlığı gün içerisinde oldukça fazla okuyacağınıza hiç şüphe yok. Dünyanın video devi olan YouTube, değiştirdiği logo ve tasarımıile kendisinden çok söz ettirecek.
Zaman zaman Google aramalarında da farklı renk ve tasarım değişikliklerine biz webmaster ve yazarlar olarak sık sık denk gelmekteyiz.

Sanırım onlar beta olacak ki kalıcılık göstermiyor. Umarız YouTube bu gibi beta sunarak bir kaç ay sonra tekrar eski haline gelmez. Logosundan, share butonuna kadar değişiklik yapıldığını görmemiz, alt yapıda da değişilik olacağına dair ipuçları taşıyabilir.

YouTube neden değişiklik yaptı

Bilinen o ki teknoloji çağında çağa ve yenilikçi bir hız aşkına herkes gibi büyük firmalarda kapıldı. Bunun en büyük göstergesini YouTube gibi firmalar ele alıyor. Alt yapısında da değişiklikler yapıldığı öne sürülen YouTube, artık tüm videoları daha hızlı işleyecek ve neredeyse donmadan video izlememiz için elinden geleni yapacak.

Kullanıcı deneyimine çok önem verdiğini bildiğimiz YouTube, uzun bir arge çalışması ardından bizlere sade ve kullanışlı bir platform oluşturmuş. Yeni tasarım için hepimize hayırlı olsun dilerim.
Anahtar Kelimeler:
YoutubeGoogle
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yapılan yorumlarda tüm kullancılar yaptıkları yorum ve paylaşımlardan sorumlu tutulur.Herhangi bir suç teşkil edebilecek yazı veya yorumlarda kişi kendisi sorumlu olmaktadır.