10 bin dolar polemiği

10 bin dolar polemiği

ABONE OL
Haziran 2, 2021 04:38
10 bin dolar polemiği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ’nun “10 bin dolar alan siyasetçi” iddiası siyasette ağız dalaşı yarattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında TBMM Başkanı Mustafa Şentop ’u da eleştirerek şöyle dedi: “Tatbik verdik, Meclis Başkanı ’na dedik oysa ‘Çağır şu Soylu ’yu kardeşim, burada 600 milletvekili var artı aynı haklardan yararlanan bütün eski milletvekilleri var. Kim bu ayda 10 bin dolar rüşvete bağlanan siyasetçi. Öğren ve gereğini yap. TBMM ’yi bu töhmetten kurtar ’ dedik. Tık yok onda da. Şentop bu konuyu açıklama yapmak zorundadır. Eğer Şentop konuşmuyorsa acaba 10 bin dolar benzeri bir durum her ay ona da mı veriliyor. Gürültüsüz kalamaz.”

ŞENTOP: ELEŞTİRİ DEĞİL İFTİRA

TBMM Başkanı Şentop da EİTPA konferansı için bulunduğu Pakistan ’da Kılıçdaroğlu ’nun bu sözlerine cevap verdi. Özgürlük ’e konuşan Şentop, Kılıçdaroğlu ’nun kendisine kötüleme attığını söyledi: “Bu bir eleştiri değil bir kötüleme. Pakistan Cumhurbaşkanı ile görüşmemizden çıkınca arkadaşlar bana bir metin atmışlar, deniyor oysa ‘Bu konuyu açıklama yapmak zorundadır. Eğer açıklamazsa aynı onun gibi 10 bin dolar kendisine de mi her ay gönderiliyor ’ diye bir açıklama. Ben de arkadaşlara dedim fakat ‘Onu hangi meczup söylemiş? ’ Bir baktık ancak Kılıçdaroğlu ’nun sözüymüş, grup toplantısında söylemiş. Konu şu; İçişleri Bakanı, ‘Bir milletvekili ’ demiyor, siyasetçinin her ay 10 bin dolar, bir kabahat örgütünden para aldığını söylüyor. Kim olduğunu açıklamadı. Bunun açıklanmasına dair kamuoyundan da beklentiler var, biz de bu beklentilerimizi ifade ettik yazılmış- sözlü olarak Sayın Bakan ’a. Ama kim olduğunu da ben bilmiyorum. Kılıçdaroğlu ne değin biliyorsa ben de o kadar biliyorum. Dolayısıyla sorunun muhatabı ben değilim.

Benden şunu talep edebilirler: ‘Bunu Sayın Bakan ’dan sorun, İçişleri Bakanı bunu cevaplasın, buna arabulucu olun. ’ Kılıçdaroğlu ne kadar biliyorsa ben de böylece biliyorum. Bunu açıklamamı istiyor benden.

class=’cf’>

Bu bir siyasi bunaklık değilse eğer, bunun ancak bir haysiyetsizlik ve ahlaksızlık olduğunu söyleyebilirim.

Kendisinde zerrece haysiyet, ahlak varsa bu beyanlarının ne kavrayış geldiğini, bu konudaki bilgi-delil ne varsa açıklasın. Yoksa kendisi olasılıkla bu cins konuları gündemde yakalamak için sıkça sağdan-soldan 10 bin dolarlar aldığı için bunun çok kolay bir mesele olduğunu zannediyor ancak herkese bu iftirayı yapabiliyor, bu çamuru sıçratmaya çalışıyor.”

class=’cf’>

İNSANLIK ALIN YAZISI ORTAKLIĞI İÇİNDE

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Pakistan ’ın başkenti İslamabad ’da, Idareli İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi ’nin (EİTPA), ‘Bölgesel Entegrasyon İçin Parlamenter Ortaklığın Desteklenmesi ’ başlıklı konferansa katıldı. Şentop ’a milletvekillerinden oluşan bir heyet de eşlik etti. Pakistan, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Afganistan, Tacikistan ve İran ’dan heyetlerin katıldığı konferansta konuşan Şentop, “Parlamenter diplomasinin yapıcı etkisini halklarımızın menfaatine kullanacağız” dedi. Şentop, pandemiyle ilgili de kısaca şunları söyledi: “İnsanlık COVID-19 ve sözde musibetlere karşı bir kader ortaklığı içinde. Bu sarsıcı krizle mücadelede uluslararası işbirliği ve dayanışma belki de hiç olmadığı değin elzem ışık halkası geldi. Bugüne kadar 158 ülke ve 11 milletlerarası kuruluşa tıbbî yardım ve yardım tedarik ettiğimizi tanımlamak isterim. Yerli ve milli aşı geliştirme çalışmalarımızda da büyük uzaklık kat ettik. Hazır olduğunda milli aşımızı insanlığın hizmetine sunacağız.”

class=’cf’>

İNSANLIK ALIN YAZISI ORTAKLIĞI İÇİNDE

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Pakistan ’ın başkenti İslamabad ’da, Idareli İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi ’nin (EİTPA), ‘Yöresel Entegrasyon İçin Parlamenter Ortaklığın Desteklenmesi ’ başlıklı konferansa katıldı. Şentop ’a milletvekillerinden oluşan bir heyet de eşlik etti. Pakistan, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Afganistan, Tacikistan ve İran ’dan heyetlerin katıldığı konferansta konuşan Şentop, “Parlamenter diplomasinin yapıcı etkisini halklarımızın menfaatine kullanacağız” dedi. Şentop, pandemiyle ilgili de kısaca şunları söyledi: “İnsanlık COVID-19 ve benzeri musibetlere aleyhinde bir kader ortaklığı içinde. Bu sarsıcı krizle mücadelede uluslararası işbirliği ve dayanışma şayet de hiç olmadığı değin elzem hale geldi. Bugüne değin 158 ülke ve 11 uluslararası kuruluşa tıbbî destek ve destek tedarik ettiğimizi betimlemek isterim. Yerli ve milli aşı geliştirme çalışmalarımızda da büyük uzaklık kat ettik. Hazır olduğunda milli aşımızı insanlığın hizmetine sunacağız.”

class=’cf’>

10 bin dolar polemiği

TBMM Başkanı Şentop konferanstaki ikili görüşmelerin yanı sıra Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi ve Pakistan Başbakanı İmran Han ile de bir araya geldi. İslamabad ’da gerçekleştirilen konferans iki gün sürecek.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.