X
Afyonkarahisar’daki seçimde adaya çıkan 1 oy merak konusu oldu

Afyonkarahisar’daki seçimde adaya çıkan 1 oy merak konusu oldu

ABONE OL
Haziran 7, 2021 13:16
Afyonkarahisar’daki seçimde adaya çıkan 1 oy merak konusu oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sinanpaşa ilçesine alt Güney beldesi, 2012’de çıkarılan 6360 sayılı kanun kapsamında İçişleri Bakanlığı kararı ile nüfusu 2 binden az olduğu için kapatıldı. Beldeden köy statüsüne düşen Güney’de, 2014’e kadar faaliyetlerini sürdüren belediye o yıl yapılan seçimlerde kapandı. Köy statüsüne geçen Güneyliler, aldıkları kararla komşu köy olan Çalışlar ile halk oylaması yöntemiyle birleşti. Arkasından verilen hukuk mücadelesi sonunda belde olma hakkını tekrar şampiyon Güney’de belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimi kararı alındı. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) aldığı karar doğrultusunda seçmenler dün belediye başkanı ve meclis üyelerini seçmek için sandığa gitti.

BİR OYU KİM VERDİ

8 adayın yarıştığı seçimi 1021 oy alan AK Parti adayı Erol Karabacak kazanırken, adaylardan TKP’li Sunay Akarsu’ya ise 1 oy çıktı. Beldede ikamet etmediği öğrenilen ve beldeye geldiğini görebilen olmadığı Akarsu’nun tercih çalışması yapmadığı da belirtildi. Akarsu’ya 1 oyu kendisinin mi yoksa belde halkından birinin mi verdiği, merak konusu oldu.

Samsunda bir ay önce 18 yaşına giren Ali Külekçi muhtar seçildi

Samsun’da bir ay önce 18 yaşına giren Ali Külekçi muhtar seçildi

 

Afyonkarahisardaki seçimde adaya çıkan 1 oy merak konusu oldu

class=’cf’>

‘O DA KENDİ OYUDUR’

Beldenin eski belediye başkanlarından Adem Ulupınar, TKP adayı Sunay Akarsu’yu tanımadıklarını belirtirken, bahşedilen 1 oyla ilgili, “O da kendi oyudur. Burada öyle oy çıkmaz. Yurttaş verdiyse de o da bilmeyerek, nereye oy vereceğini şaşırdığı için vermiştir” dedi.

İstanbulda 14 mahallede seçim heyecanı başladı

İstanbul’da 14 mahallede seçim telaşı başladı

‘ADAYI DA GÖRMEDİK, OYU ATANI DA’

Belde halkından Osman Yurt (72), Sunay Akarsu’yu tanımadıklarını kaydederken, “Seçime girdiğimizde kağıdın üstünde gördük onun logosunu. Oyu vereni de bilmiyoruz, öyle bir namzet da yoktu burada. Adayı da görmedik, atmışlar diyorlar, atanı da görmedik. Orada kimi göreceksin? Sadece orada onun ismini, yazısını gördük. Hatta bu seçimde adam yoktu burada” diye konuştu.

Afyonkarahisardaki seçimde adaya çıkan 1 oy merak konusu oldu

 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.