X
AKINCI TİHA ilk uçuşunu başarıyla tamamlandı

AKINCI TİHA ilk uçuşunu başarıyla tamamlandı

ABONE OL
Ağustos 29, 2021 16:39
AKINCI TİHA ilk uçuşunu başarıyla tamamlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKINCI TİHA, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı tören sonrası ilk uçuşunu yaparak, TSK envanterine girdi. TSK’nın gücüne güç katacak olan AKINCI TİHA, özellikleriyle dikkat çekiyor

ERDOĞAN İLK TİHA’YI İMZALADI

AKINCI TİHA ilk uçuşunu başarıyla tamamlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorlu Hava Meydan Komutanlığı Akıncı Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nde, Bayraktar Akıncı Taarruz İnsansız Hava Aracı (TİHA) Teslimat ve Kurs Bitirme Törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİHA’yı imzaladı.

ERDOĞAN TİHA’NIN KONTROL MERKEZİNDE

AKINCI TİHA ilk uçuşunu başarıyla tamamlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKINCI TİHA kontrol merkezinde Baykar Teknik Müdürü ve T3 Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’dan bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar eşlik etti

AKINCI TİHA ÖZELLİKLERİYLE GÖZ DOLDURUYOR

Bayraktar AKINCI, yüksek faydalı yük kapasitesiyle envanterdeki Bayraktar TB2 ve Anka’dan daha etkin ateş gücü ve daha gelişmiş ekipmanla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin göklerdeki güç çarpanı olacak.

class=’cf’>

AKINCI, 40 bin feet irtifaya kadar yükselebilen, 24 saat uçuş gerçekleştirebilen, 6 ton kalkış ağırlığına ve 1,5 ton faydalı yük taşıma kapasitesine sahip olarak geliştirildi.

Taarruzi İHA sistemi, taşıdığı elektronik destek podu, uydu haberleşme sistemleri, hava-hava radarları, engel tespit radarı, sentetik açıklıklı radar gibi çok daha gelişmiş faydalı yüklerle görev yapacak.

Bayraktar AKINCI TİHA, çok çekirdekli yapay zeka bilgisayarıyla sensörlerden aldığı verileri işleyerek karar verme kabiliyetine de sahip olacak.

Baykar mühendislerince geliştirilen yapay zeka bilgisayarları sayesinde AKINCI TİHA, gelişmiş rota ve görev planlama fonksiyonlarını yürütebilecek. Yapay zeka sistemi sayesinde hedefler daha etkin şekilde tespit edilebilecek.

AKINCI TİHA TSKya teslim edildi Erdoğan Cumhuriyet tarihinin en büyük başarılarından dedi ve açıkladı

AKINCI TİHA TSK’ya teslim edildi! Erdoğan ‘Cumhuriyet tarihinin en büyük başarılarından’ dedi ve açıkladı

GÜCÜNÜ YERLİ MÜHİMMATLARDAN ALACAK

Savaş uçaklarının yükünü azaltacak Bayraktar AKINCI TİHA ile hava bombardımanı da icra edilebilecek. Türkiye’de milli olarak geliştirilen hava-hava füzeleriyle donatılacak AKINCI TİHA, böylece hava hedeflerini de etkisiz hale getirebilecek.

class=’cf’>

Kendi sınıfında dünyanın en ileri teknolojik özelliklerine sahip Bayraktar AKINCI TİHA, yerli ve milli olarak üretilen MAM-L, MAM-C, MAM-T, Nüfuz Edici Bomba, Cirit, L-UMTAS, Bozok, MK-81, MK-82, MK-83, Kanatlı Güdüm Kiti (KGK)-MK-82, Gökdoğan, Bozdoğan, SOM-A, Hassas Güdüm Kiti (HGK), Lazer Güdüm Kiti (LGK) gibi mühimmat, füze, bomba ve güdüm kitleriyle donatılacak.

Tam Otomatik Uçuş Kontrol ve 3 Yedekli Otopilot Sistemi’yle yer sistemlerine bağımlı olmaksızın otomatik iniş kalkış yapabilen Bayraktar AKINCI TİHA, Çift Yedekli SATCOM ile haberleşme menzili bulunmaksızın uydu vasıtasıyla komuta edilebilecek.

Selçuk Bayraktar: AKINCIyı askere uğurluyoruz

Selçuk Bayraktar: AKINCI’yı askere uğurluyoruz
Bakan Akar müjdeyi verdi Sırada milli muharip uçağı var

Bakan Akar müjdeyi verdi! Sırada milli muharip uçağı var

Canlı Borsa – Altın Fiyatları – Döviz Kurları için Bigpara

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.