Akşener Allahın evi kirli hesapların evi haline getirilemez

Akşener: Allah’ın evi kirli hesapların evi haline getirilemez

ABONE OL
Haziran 2, 2021 12:52
Akşener Allahın evi kirli hesapların evi haline getirilemez
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Lideri Akşener, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, İstanbul Taksim’e yapılan caminin açılışına gösteri edildiğini, ama kendisinin yerine parti grup başkanvekillerinin katıldığını belirtti. Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Ayasofya programında Atatürk’ü kasıt aldığı iddiasıyla eski imam Mustafa Demirkan’a tepki göstererek, camilerin müminlerin ibadet etmesi için yapıldığını söyledi. Akşener, “Allah’ın evi böyle lekeli hesapların evi haline getirilemez. Ne yazık fakat bu zihniyetin yansımalarını Ayasofya Camii’nde bile yaşıyoruz. Güya din adamları cumhuriyetimizin kurucusuna lanet okuyor. Bunu yapanlara da yapanlara göz yumanlara da yazıklar olsun. Camiye gıybet sokanlara, gündem değiştirecek diye ecdadına lanet okuyacak değin küçülenlere inat, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kere daha minnetle anıyorum” dedi.

‘BAZI ŞEYLERİ SORGULAMAK ZORUNDAYIZ’

class=’cf’>

Akşener, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), bu yılın ilk çeyreğine (ocak-mart) ilişkin gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) sonuçlarını açıkladığını anımsatarak, “TÜİK milletimize müjde verdi. Gözümüz okumuş, büyümüşüz. Açıklamayı yapan TÜİK olduğu için, biz de doğal olarak, bu büyümeyi ‘bir inceleyelim’ dedik. Açıklanan verilere kadar, değişmez anapara yatırımları, büyümeye pozitif tesir yapmış. Beş çeyrek negatiften sonradan, net ihracat da, az da olsa fazla katkı yapmış. Buraya değin her şey hoş. Elbette bunları sevindirici buluyoruz. Lakin bir takım şeyleri sorgulamak zorundayız. Örneğin, milletimiz bu büyümeyi hissedebilmiş mi? Hayır. Mesela, yüzde 7 büyümeye rağmen, esnafımız, çiftçimiz niçin hala biçare? Kem küm. Mesela, son bir yılda işsiz sayımız neden 2,5 milyon birey artarak, 10 milyona ulaşmış? Yanıt değil” diye konuştu.

‘BÖYLE PANDEMİ YÖNETİLMEZ’

Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kadar açıklanan yeni pandemi kararlarına ilişkin de, “Milletçe beklediğimiz soruların cevaplarını tekrar bulamadık. Aşı takvimi oluşturulmamış. Yurt dışına çıkışlardan, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın durumundan, telafi eğitiminde bir tanımlama var mı, değil. yarım yamalak birkaç tane önlem var. Bilim Kurulu’nun bu konuda bir çalışması olmuş mudur? Bilim Kurulu, ‘Saat 22.00’den daha sonra dışarı çıkma yasağının getirilmesi virüsün yayılmasını engeller’ demiş midir? Yoksa bu kararlar Erdoğan’ın aldığı kararlar mıdır? Böyle iş bilmezlik olmaz. Böyle pandemi yönetilmez” ifadelerini kullandı.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.