X
Akşener: Rize ’nin geliniyim, bana zarar gelmez

Akşener: Rize ’nin geliniyim, bana zarar gelmez

ABONE OL
Mayıs 27, 2021 04:25
Akşener: Rize ’nin geliniyim, bana zarar gelmez
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akşener dün partisinin Meclis grubunda kısaca şunları söyledi:

“Geçtiğimiz hafta, Rize ’nin İkizdere ve Çayeli ilçelerini ziyaret ettik. Ziyaretlerimizi yaparken, İkizdere ve Çayeli ’nde, AK Parti teşkilatlarının, sağdan soldan topladıkları minik gruplar üzerinden, bir takım provokasyon girişimleri oldu. Ama ne Rizeli kardeşlerim, ne de Rizeli dava arkadaşlarım, bu girişime prim vermediler. Ara Sıra bu nesil siyasi işler olur. Lakin bunu yaparken Rizeli kardeşlerimi zan altında bırakmaya cüret etmelerini asla kabul etmem. Kimse heveslenmesin, bana Türkiye ’nin hiçbir yerinde zarar gelmez, ben Rize ’nin geliniyim, hele Rizeliden bana hiç hasar gelmez. Dün de, küçük müşterek çıkmış, neymiş efendim Rize ’ye gitmem provokasyonmuş. Esnaf gezmeyecekmişim. Sayın Bahçeli, ben gezmezsem, kim gezecek muhterem?”

PARLAMENTER SİSTEM ÖNERİSİ

class=’cf’>

Akşener ’in dün açıkladığı iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem önerisine tarafından de Türkiye Cumhuriyeti, başbakan ve bakanlar kurulu göre yönetilecek. Cumhurbaşkanı ’nın, hiçbir partiyle bağlantısı olmayacak. Yasama gücü, yeniden TBMM ’ye devredilecek. Cumhurbaşkanı, sadece bir dönem görev yapabilecek, devir süresi 6 yıl olacak. Seçim barajı yüzde 5 ’e indirilecek. YSK ’nın, seçime ilişkin kararlarına karşı AYM ’ye başvurulabilecek.

ERDOĞAN ’I YANITLADI

Akşener, Erdoğan ’ın sözlerini sosyal medyadan, “İşte biz tam da bu nedenle, İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem diyoruz” diye yanıtladı. Akşener, ikinci mesajında da “Sayın Erdoğan ve arkadaşları güç günler geçiriyor. Rizeli kardeşlerimi zan altında bırakmalarına asla müsade vermem. Merak etmeyin, bana Türkiye ’nin hiçbir yerinde zarar gelmez” dedi.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.