X
Anadolu Ateşi’ne ceza

Anadolu Ateşi’ne ceza

ABONE OL
Ağustos 29, 2021 04:29
Anadolu Ateşi’ne ceza
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Serik Belediyesi ekipleri, 3’üncü derecede arkeolojik sit alanındaki Aspendos Arena Gösteri Merkezi’ni 15 Eylül 2019’da mühürledi. Ekim 2019’daki denetimde de imara aykırı uygulamalar inşa edildiğinin tespiti üzerine yıkım kararı ve idari para cezası verildi. Hem para cezası hem de mühürlenme işlemlerinin iptallerine karşı açılan davalar, Antalya idare mahkemelerince reddedildi. İtirazların yapıldığı üst mahkeme Konya Bölge İdare Mahkemesi de yerel mahkeme kararı ve dayandığı gerekçenin hukuka ve usule uygun olduğu, kararın kaldırılmasını gerektirecek bir neden bulunmadığından başvurunun reddine oybirliğiyle karar verdi.

Anadolu Ateşi’ne ceza

Öte yandan ise arazi sahibinin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne yaptığı dilekçeli başvuruya verilen yanıtta, Antalya Toprak Koruma Kurulu’nca taşınmazın tarım dışı kullanımının uygun görüldüğü kaydedildi. Bu karar bakanlığa gönderilirken, arazi sahibi Hüseyin Avni Aykol ise Antalya Toprak Koruma Kurulu’nun kararıyla ilgili yürütmenin durdurulması ve iptali istemiyle yeni bir dava daha açtı.

Canlı Borsa – Altın Fiyatları – Döviz Kurları için Bigpara

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.