X
Ankara Valisi Şahin, Anıtkabir’i ziyaret etti

Ankara Valisi Şahin, Anıtkabir’i ziyaret etti

ABONE OL
Mart 18, 2021 11:05
Ankara Valisi Şahin, Anıtkabir’i ziyaret etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Ankara Valisi Şahin, Anıtkabiri ziyaret etti

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve il protokol üyeleri ile birlikte Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Vali Şahin’in mozoleye çelenk bırakmasının arkasından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Daha Sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Şahin, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak, şunları yazdı:

Ankara Valisi Şahin, Anıtkabiri ziyaret etti

“Aziz Atatürk, bundan 106 sene önce önderliğinizde yazılan Çanakkale Destanı’nın sene dönümünü milletçe büyük bir coşkuyla idrak etmek ve bu destanın kahramanları olan aziz şehitlerimizi hatırasına yapmak üzere huzurunuzdayız. Çanakkale Savaşları, milletimizin hafızasında hatırası daima taze kalan, üzerinden geçen yıllara karşın hala coşkuyla anılan büyük bir başarı, mertlik ve mücadele örneğidir. Çanakkale’de düşmana siper edilen gövdeler istiklal mücadelesinin fitilini ateşlemiş, son milli Türk devletinin kuruluşunun da yolunu açmıştır. Bütün dünya bilmelidir oysa tarih baştan başa nice fedakarlıklar, nice badireler atlatan ulu Türk milleti dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de vatanın bölünmez bütünlüğü laf konusu olduğunda her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır. Milletimizin ‘Çanakkale geçilmez’ sözünü tüm dünyaya ezberlettiği büyük yiğitlik destanının 106’ncı yılında şahsınızda bütün gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.”

Ankara Valisi Şahin, Anıtkabiri ziyaret etti

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.