Aşı ikna timleri 2 bin 500 rakımlı yaylada

Aşı ikna timleri, 2 bin 500 rakımlı yaylada!

ABONE OL
Haziran 4, 2021 07:47
Aşı ikna timleri 2 bin 500 rakımlı yaylada
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüsle mücadelede ön saflarda yer alan sağlık durumu görevlileri, engebeli yolları aşarak, aşılama çalışmalarını yürütüyor. Pülümür ilçesindeki 2 bin 500 rakımlı Kalınkaş Yaylası’nda geçimlerini hayvancılıkla sağlayan göçerlerin hastaneye gelemediklerini öğrenen aşı timleri, derhal harekete geçti. Tunceli Valiliği koordinesinde İl Afiyet Müdürlüğü bünyesindeki mobil aşı timleri, arazi aracıyla dağları aşıp, Kalınkaş Yaylası’na ulaştı. Yaylada yaşayanları aşılamak için dağları aşarak, geldiklerini belirten Pülümür Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Halk Müziği Sağlığı Uzmanı Ahmet Can Eroğlu, sağlık laf konusu olunca zorlukların önemi olmadığını aktardı.

Aşı ikna timleri, 2 bin 500 rakımlı yaylada

Yaylada kalanların talebi üzerine buraya geldiklerini söyleyen Eroğlu, “Tunceli Valiliği koordinesinde İl Sıhhat Müdürlüğü’müzün yönlendirdiği aşı ekibi olarak bu yaylaya gelerek aşılamamızı yaptık. 2 bin 500 rakımlı bu yaylaya varmak fazla kolay olmadı. Arazi ve yol şartları çok zordu ama biz vatandaşlarımızın sağlığı için bu zorlukları umursamadık. Vatandaşlarımızın hastaneye gelmesi fazla zordu doğrusu, biz engelleri aşarak buraya geldik ve aşılamayı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızdan tek istediğimiz, pandemi kurallarına riayet etmesidir” dedi.

class=’cf’>

Aşı ikna timleri, 2 bin 500 rakımlı yaylada

‘FEDAKAR SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Hayvanları bırakıp, ilçe merkezindeki hastaneye gidememeleri sebebiyle sıhhat ekiplerini aşı için aradıklarını söyleyen Güzel Gündoğdu (51), aşı timlerine teşekkür ederek, “Biz fiilen ekiplerin geleceğini düşünmüyorduk ama ekipler dağları aşarak bu yaylaya geldiler. Afiyet Bakanlığı’na, Tunceli Valiliği’ne, İl Sağlık Durumu Müdürlüğü’ne ve fedakar sağlık durumu çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bu rakımdaki yaylaya gelerek aşılamaları bizim için koskocoman bir memnuniyet. Biz hayvanlarımızdan dolayı gidemedik. Bizim hastaneye gitmemiz için fazla zordu çünkü kesintisiz hayvanlarımızla ilgileniyoruz. Sağlık merkezini aradık, onlar da benzer gün içinde buraya geldiler” diye konuştu. 

Aşı ikna timleri, 2 bin 500 rakımlı yaylada

Sağlık ekiplerinin yaylaya çıkamayacağını düşündüğünü söyleyen Cemal Gündoğdu (57) ise “Biz Sağlık Durumu Müdürlüğü’nü aradık ama geleceklerini düşünmedik. Allah devletimize zeval vermesin, bu yaylaya gelerek bize aşı yapıldı. Devletimizin bütün birimlerine ve sağlık durumu çalışanlarımıza teşekkür ederiz” dedi. 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.