X
AYM’den eksik soruşturmaya 30 bin lira tazminat

AYM’den eksik soruşturmaya 30 bin lira tazminat

ABONE OL
Ağustos 26, 2021 04:27
AYM’den eksik soruşturmaya 30 bin lira tazminat
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AYM’nin örnek kararı benzer soruşturmalar için yargı makamlarına uyarı niteliği taşırken, mağdur olanlara da manevi tazminat yolunu açıyor. İhlal kararı bilgi için hem kararı veren ağır ceza mahkemesine hem de Adalet Bakanlığı’na gönderildi. AYM, mağdur kadının şikâyeti üzerine aynı gün bazı şüphelilerin ifadeleri alınırken, kilit konumdaki şüphelilerin ifadesinin üç gün sonra alınmasının olayı kameraya aldığını iddia ettiği şüphelinin evindeki aramanın dört ay sonra yapılmasını özensiz buldu.

SEKİZ AY SONRA ŞİKÂYET ETTİ

Dünkü Resmi Gazete’de yayımlanan AYM kararına göre, B.A. erkek arkadaşı M.K. ile gittiği kaplıcada birden fazla kişinin cinsel saldırısına maruz kaldığı iddiasıyla yaklaşık sekiz ay sonra şikâyette bulundu. Şikâyetinde, gecikmeyi, olayın öncesinde kendisine ağrı kesici olarak verilen hap ya da içeceğine karıştırılmış olan bir maddenin etkisi ve maruz kaldığı travma nedeniyle yaşadıklarını hatırlayamaması olarak açıkladı. Olayın faillerinden olduğunu belirttiği A.N.O. isimli sanığın altı ay sonra kendisini telefonla araması üzerine cinsel saldırıyı parçalar halinde hatırladığını, bir süre psikiyatri tedavisi gördükten sonra şikâyetçi olduğunu vurguladı. B.A.’nın suç duyurusu üzerine önce takipsizlik kararı verildi. Uzun yargılama süreci sonrası açılan davada mahkeme tüm sanıkların beraatine karar verdi. B.A. bunun üzerine AYM’ye başvurdu.

Canlı Borsa – Altın Fiyatları – Döviz Kurları için Bigpara

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.