X
Bakan Akar’dan ’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü’ mesajı
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Bakan Akar’dan ’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü’ mesajı

Bakan Akar’dan ’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü’ mesajı

ABONE OL
Mart 17, 2021 17:35
Bakan Akar’dan ’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü’ mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akar, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük bir komutan olarak tarih sahnesine çıkmasına vesile olan Çanakkale Zaferi’nin sonuçları itibarıyla Türk ve dünya tarihinin akışını değiştirdiğini, Türk milletine geleceğini yapı etme iradesi ve özgüveni kazandırdığını belirtti.

“MEHMETÇİK HER TÜRLÜ TEHDİT VE TEHLİKEYE KARŞI MÜCADELESİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR”

Coğrafyanın her köşesinden gelerek köken, renk, inanç farkı gözetmeksizin vatanın selameti için tek kalp, tek yumruk olan kahraman Mehmetçiğin Çanakkale’de verdiği epik mücadeleyle yedi düvele “Çanakkale geçilmez” dedirttiğini vurgulayan Akar, şöyle devam etti:

“Bugün birlik ve beraberliğimize kastedenlere karşısında en güzel yanıt, yurt içinde ve yurt dışındaki şehitliklerimizdir. Dün, vatanımızı işgal girişiminde bulunanlar aleyhinde kanının son damlasına kadar çarpışan Mehmetçik, bugün de benzer ruhla vatan topraklarımızın, mavi vatanımızın, semalarımızın ve 84 milyon vatandaşımızın güvenliğine yönelecek öncelikle FETÖ, PKK/YPG ve DEAŞ olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşısında azim ve kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri, Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda Suriye ve Irak’ın kuzeyinde ve Doğu Akdeniz’de asil milletimizin yargı, ilgi ve menfaatlerini korurken bununla birlikte Libya’da ve Karabağ’da kardeşlerimize destek olmaktadır.”

“ŞEHİTLERİMİZİN VE GAZİLERİMİZİN KAHRAMANLIK VE FEDAKARLIKLARI ASLA UNUTULMAYACAK”

Akar, şanlı Türk ordusunun tüm bu faaliyetlerin yanı sıra Birleşmiş Milletler, NATO, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı ve Avrupa Birliği bünyesinde üstlendiği görevlerle de çoğu coğrafyada yöresel, küresel barışma ve istikrara katkı maddesi sağlamaya devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Yurt içi ve hudut ötesinde sürdürdüğümüz mücadelemizde elde edilen başarılarda en büyük pay, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize aittir. Onların kahramanlık ve fedakarlıkları katiyen unutulmayacak, nesiller boyu defalarca minnet ve şükranla anılacaktır. Bu manalı gün vesilesiyle, Sultan Alparslan’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e değin bin yıldır bize vatan olan bu topraklarda bugünlere, bu seviyelere gelmemizi sağlayan tüm devlet büyüklerimizi ve komutanlarımızı saygıyla anıyorum. Aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir defa daha rahmet ve minnetle yad ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize, şehit ve gazilerimizin değerli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum. acilen karada, denizde ve havada, engebeli iklim ve arazi şartlarında mertlik ve fedakarlıkla devir yapan değerli tabanca ve mesai arkadaşlarıma kazasız, belasız, şanslı, başarılı görevler diliyorum. Şehitlerimize selamlama duruyoruz. Aziz şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun.”

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.