X
Bakan Koca’dan aşılama kampanyası paylaşımı! ‘Normalleşme için kolları sıvıyoruz’
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Bakan Koca’dan aşılama kampanyası paylaşımı! ‘Normalleşme için kolları sıvıyoruz’

Bakan Koca’dan aşılama kampanyası paylaşımı! ‘Normalleşme için kolları sıvıyoruz’

ABONE OL
Mayıs 27, 2021 18:50
Bakan Koca’dan aşılama kampanyası paylaşımı! ‘Normalleşme için kolları sıvıyoruz’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Afiyet Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, Kovid-19 aşılama kampanyası için hazırlanan ulus spotunu, “Hayatımızın baştan normalleşmesi için kolları sıvıyoruz” mesajıyla paylaştı.

Kovid-19 salgınından önceki hayata geri dönülebilmesi için aşılamanın öneminin vurgulandığı halk spotları, “Eski normallerimize bitmiş dönmek, işleri her tarafta yoluna belirlemek, koronavirüsün yok edici etkilerinden korunmak için kollarımızı sıvıyoruz.” ifadeleriyle başlıyor.

Kovid-19 aşılamasına ilişkin değişik bilgilerin yer aldığı videolarda, aşının ikinci dozunun yapılmasının ardından bağışıklığın gelişmesinin genellikle birkaç hafta sürdüğü, aşılanan kişilerin, korunsalar bile virüsü almaları durumunda başkalarına bulaştırabileceği uyarıları yapılıyor.

Videolarda, toplumsal bağışıklık oluşana değin maske, uzaklık ve temizleme tedbirlerine uyulması gerektiği vurgulanarak, “Sağlık Durumu Bakanlığınca uygulanan Kovid-19 aşıları, standart kalite, güvenlilik ve etkinlik çalışmalarıyla geliştirilmiştir. Aşıların yüksek koruma sağladığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.” ifadelerine yer veriliyor.

Kovid-19 aşılarının bugüne kadar yapılan klinik çalışmalarında ve aşılanan kişilerde genel olarak hafif tabi etkiler görüldüğünün belirtildiği videolarda, “Yapılan araştırmalar, Sağlık Bakanlığınca uygulanan Kovid-19 aşılarının, hastalığı ağır geçirme riskini, hastaneye yatış ve vefat oranını azalttığını göstermiştir.” bilgisi veriliyor.

class=’cf’>

Ulus spotları, “Tedbirler ve aşıyla Kovid-19’u aşıyoruz. Sağlığımız için kolları sıvıyoruz.” ifadeleriyle sonlanıyor.

“Kolları sıvıyoruz” sloganıyla hazırlanan 8 ulus spotu, bugünden itibaren televizyon kanallarında gösterilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da dün “Haziran ayında yoğun bir aşılama kampanyası yürüterek, normalleşmeyi hedefliyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

Hayatımızın her yerde normalleşmesi için #kollarısıvıyoruz pic.twitter.com/iOKMdo3dhN

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.