X
Bakan Kurum: Marmara hepimizin

Bakan Kurum: Marmara hepimizin

ABONE OL
Haziran 6, 2021 22:57
Bakan Kurum: Marmara hepimizin
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi Koruma Eylem Planıyla ilgili Twitter adresinden izah etme yaptı. Bakan Kurum yaptığı açıklamada “Katılımcı bir hoşgörüyle, bütün aşamalarını transparan olarak gerçekleştirdiğimiz Marmara Denizi Koruma Eylem Planımız’ı Marmara Belediyeler Birliğimizle birlikte Bakanlıklarımız, TBMM Çevre Komisyonumuz, Valilerimiz, Belediye Başkanlarımız, bilim insanlarımızın katkılarıyla hazırladık” dedi.

700 BİLİM İNSANI, 300 KİŞİLİK UZMAN EKİP KATILDI

Bakan Kurum, eylem planını hazırlarken 91 noktadan alınan numunelerin incelendiğini belirterek “Çalışmalarımıza; 700 bilim insanı katıldı. Yerel yöneticilerimizle istişare ettik. 300 kişilik bilirkişi ekibimizle, 91 noktadan uyumlu olarak alınan numunelerle bilimsel testler yaptık. Çevre laboratuvarlarımızda 100 uzmanla biyokimyasal etütler düzenledik. 20 ayrı üniversiteden literatür ve dilekçe taraması ile çalışmalarımızın yönünü belirledik. ODTÜ ile müşterek çalışmalarımızda öbür pek fazla noktadan numuneler aldık. Bilim insanlarımızın gözetiminde 10 noktada yüzey temizliği gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum: Marmara hepimizin

class=’cf’>

‘MARMARA HEPİMİZİN’

Bakan Kurum, açıklamasının devamında şunları dile getirdi:

“Marmara’ya kıyısı olan 8 ilimizdeki tüm temizleme ve depolama tesislerinde bilimsel testler yaptık. Uzman dalgıçlarımızla Marmara Denizi’nde kapsamlı araştırmalar yaptık. Bütün aşamalarını bilim insanlarımız ve bilirkişi ekiplerle birlikte yürüttüğümüz çalışmalarımızı benzer hassasiyetle sürdüreceğiz. Marmara Denizi’ni eski dinç günlerine kavuşturana değin devletimizin bütün imkanlarını seferber ederek çalışmaya devam edeceğiz. Marmara Hepimizin.”

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.