X
Bakan Soylu: Temmuz ayından sonra Türkiye ekonomisi sıçrama yapacak

Bakan Soylu: Temmuz ayından sonra Türkiye ekonomisi sıçrama yapacak

ABONE OL
Haziran 5, 2021 17:26
Bakan Soylu: Temmuz ayından sonra Türkiye ekonomisi sıçrama yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin her köşesinde rahatlık ve güven ortamının yaşandığına dikkati çeken Soylu, bunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliği ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu destekle ve iradeyle gerçekleştiğini vurguladı.

“ÖNÜMÜZDE GÜZEL GÜNLER GELİYOR”

Asilzade, ülke olarak güç dönemden geçildiğine, Kovid-19 ile uğraş sürecinde insanların yakınlarını kaybettiğine muhabere ederek, şöyle konuştu:

“Bir musibetten, salgınla ve hastalıkla karşısında karşıya kaldık. Onu da atlatıyoruz fakat sizin sabrınız, vakarınız ve metanetiniz tamamen. Dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde sokak olayları oldu, halk müziği nümayiş yaptı fakat Anadolu’nun bu asil ve güzel insanı, devleti ne dediyse yaptı. Uyumla, anlaşarak… Allah razı olsun, salgının atlatılmasında büyük fedakarlık yaptı. Anneler, öğretmenler, çocuklar, muhtarlar, esnaflar, iş insanları, çiftçiler herkes?. Dünyada maske korsanlığı yapıldı. Büyük ülkeler birbirlerinin maskelerini çaldı. Marketleri talan ettiler. Burada böyle bir şey olmadı. Bu, milletin asaletindendir. Bu, birbirine olan saygısından, sevgisindendir. Önümüzde hoş günler geliyor, daima birlikte sabrettik, inşallah bu salgını her zaman beraber azalttık. İnşallah salgını adamakıllı ortadan kaldırma konusunda aşılar da peyderpey geliyor. Size bir şey söyleyeyim, başkaları çok çatlayacak, kıskanacaklar. Görecekseniz temmuz ayından itibaren ülkemin ekonomisi öyle bir atağa kalkacak, böylece bir sıçrayacak ve büyüyecek ancak etrafımızdaki Almanya’sı, Fransa’sı, İngiltere’si, İtalya’sı ve hele o her şeye burnunu sokan ABD’si de çatlayacak, patlayacak.”

“ÜLKEMİN BÜYÜMESİNİ VE ZENGİNLEŞMESİNİ İSTEMEYENLERİ 50 GRAMLIK OY PUSULASIYLA YENDİNİZ”

Türkiye’nin 19 yıldır yönetiminde dünyayı, ülkesini ve milletini bilen, kuvvetli bir liderin olduğunu vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Bu ülkenin başına çok dertler, sıkıntılar getirdiler. Yarın kullanacağınız oyu değersizleştirmek için, ‘siz kimsiniz de bu ülkeyi yöneteceksiniz’. ‘Halksınız, istediğimiz gibi değilsiniz, sizi beğenmiyoruz’ diyenlere Allah’a hamdolsun 50 gramlık oy pusulasıyla ders veriyorsunuz. 1960 darbesini, 1971 muhtırasını ve 1980 darbesini onunla yendiniz. 28 Şubat’ta inancımıza, kıyafetimize ve kimliğimize bulaşanları onla yendiniz. AK Parti kapatma davasında ayakta dimdik durdunuz. Korktular, ürktüler, sindiler, adım atamadılar. Sizin 50 gramlık oy pusulanız yendi. Güya çevreciymişler, Gezi olaylarını başlatıp Türkiye’nin faizi 4,5 iken ülkeyi daha artı maliyetle karşısında karşıya bırakması, bu ülkenin insanı huzur bulmasın, büyümesin ve zenginleşmesin güçlenmesin, büyük ve güçlü Türkiye olmasını, ülkemin büyümesini ve zenginleşmesini istemeyenleri 50 gramlık oy pusulasıyla yendiniz.”

Bakan Soylu: Temmuz ayından sonra Türkiye ekonomisi sıçrama yapacak

“TÜRKİYE’DE 15-20 BİN CİVARINDA OLAN TERÖRİST SAYISI 250’YE KADAR DÜŞTÜ”

Soylu, ülkede yürütülen terörle mücadeledeki başarıya dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Buraya gelirken Jandarma Genel Komutanı aradı, Van Başkale’de 3 terörist daha gitti. Üreteceğiz, çocuklarımız okuyacak, iş sahibi olacak. Ülkemizin boyunca turist olacak. İnsanlar, topraklarını sürecek. Her şey olacak. Onlar da ürkütecekler, tehdit edecekler. Annelerin çocuklarını dağa götürecekler. 9 yaşındaki hafız olan çocukları annelerinden kopartıp dağa getirmişler. Bunun hesabını sormazsak bu dünyada da öteki dünyada da boynumuz bükük kalır. Nasıl Diyarbakır anneleri HDP’yi pes ettirdi. Onlar anaların yüreğinin ne olduğunu bilmiyorlar. Türkiye’de 15-20 bin civarında olan terörist sayısı 250’ye dek düştü. Daha da düşecek. Terör örgütüne 1 yılda 5 bin 500 birey katılıyordu. Şu Anda 6 ay geçti, 4’ü yurt dışından 15 birey. Her Zaman beraber bunu sıfırlayacağız. Hoş Türkiye’mizin her tarafı kolaylık içerisinde oluyor.”

İstikrar, kuvvetli önderlik ve hükümet anlayışıyla manâlı başarılar elde edildiğini anlatan Aristokrat, “Şu Anda Irak’ın kuzeyinde Hakurk’ta, Asiyan’da, Metina’da ve Zap’tayız. Ay yıldızlı bayrağımızla teröre aman vermiyoruz.” diye konuştu.

“UYUŞTURUCUDAN DERHAL İÇERİDE 88 BİN KİŞİ VAR”

Soylu, uyuşturucuyla da güçlü şekilde uğraş ettiklerini belirterek, Cumhuriyet tarihinin en büyük yakalamalarını gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Çocukları zehirlemelerine müsaade etmeyeceklerinin ve uyuşturucuyla mücadelede aman vermeyeceklerinin altını çizen Aristokrat, “Uyuşturucudan şimdi içeride 88 bin birey var. Büyük çaba yapıyoruz. Her hafta 3 bin 500-4 bin kişiyi gözaltına alıyoruz. İçeridekilerin önemli bir bölümü satıcı. Çocuklarımıza musallat olmasın diye onları piyasadan itiyoruz. Ama birileri rahatsız oluyor.” ifadelerini kullandı.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.