X
Bayrampaşa’daki kan donduran vahşette yeni gelişme! Cinayet öncesi kameraları bozmuş
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Bayrampaşa’daki kan donduran vahşette yeni gelişme! Cinayet öncesi kameraları bozmuş

Bayrampaşa’daki kan donduran vahşette yeni gelişme! Cinayet öncesi kameraları bozmuş

ABONE OL
Mart 15, 2021 01:15
Bayrampaşa’daki kan donduran vahşette yeni gelişme! Cinayet öncesi kameraları bozmuş
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianameye kadar, 12 Ocak günü çocuğunun ağlaması üstüne aynı odada kalan Tülay S’nin uyandığı, 3 yaşındaki çocuğun annesinin odada olmadığını söylemesi üzerine de durumu otelde kalan öteki müşterilere aktardıkları anlatıldı. Bu sırada 217 numaralı odada kalan Cemil Yar otelden kaçtı. Tülay S. ile birlikte bir takım müşterilerin odasına bakıldıktan sonradan 217 numaralı odanın kapısı çalındı ama kapıyı açan olmadı. Lobideki görevli, Cemil Yar’ın anahtarını da alarak otelden gittiğini belirtti. sonradan odayı açan görevliler, maktüle Ferdane Kurt’u 217 numaralı odada sırt üstü yatar vaziyette üstüne battaniye serili halde buldular.  Otelde konaklayan Hasan K’nin tanık olarak verdiği ifadesinde, kesin olmayan Cemil Yar ile Ferdane Kurt ile otelde tanıştığını, Ferdane Kurt’un kesin olmayan ile evlenme kararı verdiklerini söylediğini anlattı.

KAMERALARI OLAYDAN ÖNCE BOZMUŞ

Soruşturma kapsamında otelin güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, Cemil Yar’ın otelin katlarında bulunan 4 numaralı kamerayı olaydan 4 gün önce koridorda bulduğu bir uzun saplı çekçek yardımı ile bozduğu, 6 numaralı güvenlik kamerasını ise olaydan 6 gün önce yönünü değiştirerek bozduğunu tespit etti.

OLAYIN NASIL OLDUĞUNU HATIRLAMADIĞINI SÖYLEDİ

Polis tarafından yakalanan kesin olmayan Cemil Yar, yaklaşık 3 aydır laf konusu otelde kaldığını, Ferdane’ nin kendisine ev alıkoyma teklifi sunduğunu fakat kabul etmediğini, durum günü maktüleyle kendi odasında kaldıklarını söyledi. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde 2011 ve 2012 yıllarında 4 sefer yatış yaptığını lakin tanı konusunda herhangi bir raporunun olmadığı belirlenen kesin olmayan Yar,  Ferdane Kurt ile aralarında herhangi bir tartışmanın olmadığını, odasında kendi çamaşırlarını kurutmak için ip asılı bulunduğunu, olayın nasıl olduğunu hatırlamadığını öne sürdü. Kesin Olmayan Cemil Yar, olayı tasarlamadığını, otel kameralarını Ferdane’ nin kendisine otelde söz söz olmasın demesi üstüne kendi bulunduğu kattaki ve Ferdane’ nin bulunduğu kattaki kameraları kırdığını ileri sürdü.

AĞIR CANICE MAHKEMESİNDE YARGILANACAK

İddianamede, şüphelinin Ferdane Kurt’ u tasarlayarak öldürmediğini savunduğu fakat olayın öncesinde maktüleyle geçmişe dayalı ilişkilerinin olduğu, kendi odasını ve maktulün odasını gösterir kameraları olay tarihinden önce bozması ve öldürme yöntemi ve şekliyle suçun tasarlanarak işlendiğinin anlaşıldığını belirtti. İddianamede, 22 Ocak’ta tutuklanan Cemil Yar hakkında “Tasarlayarak bile bile öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. Belirsiz Yar, önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Suç Oluşturan Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.  

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.