X
Bekri Mustafa’ya tenzili rütbe

Bekri Mustafa’ya tenzili rütbe

ABONE OL
Ağustos 26, 2021 04:26
Bekri Mustafa’ya tenzili rütbe
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akşamcıların piri sayılan ve fıkraları dilden dile anlatılan Bekri Mustafa’nın Eminönü’ndeki sandukasının bulunduğu türbeye asılan, ‘Evliya Bekri Mustafa Hazretleri’ tabelası, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kaldırıldı. Eski tabelaya ise dokunulmadı. Bekri Mustafa böylece tenzili rütbeye uğrayarak ‘evliya’lıktan ‘hazret’liğe düşürülmüş oldu.

Fıkraları dilden dile anlatılırdı... Sandalcı Bekri Mustafa nasıl evliya oldu

Fıkraları dilden dile anlatılırdı… Sandalcı Bekri Mustafa nasıl evliya oldu?

VATANDAŞ YAPTIRMIŞTI

Eminönü’ndeki türbeye 3 ay önce bir vatandaşın yaptırdığı tadilat ve yeni tabelalarla, ‘ayyaş’ anlamına gelen Bekri lakabını taşıyan sandalcı Mustafa bir anda ‘Evliya Bekri Mustafa Hazretleri’ oluvermişti. Vakıflar Genel Müdürlüğü yaptığı araştırmada, türbede boya badana yaptıktan sonra astığı tabelayla Bekri Mustafa’ya bu payeyi veren vatandaşı bulamadı. Konunun Hürriyet’in sayfalarına taşınmasının ardından, önceki gün Bekri Mustafa’nın evliyalık tabelası kaldırıldı. Bekri Mustafa’nın ‘hazretleri’ olduğu tabelaya ise dokunulmadı.

Bekri Mustafa’ya tenzili rütbe

Hürriyet, 21 Ağustos günü Bekri Mustafa’nın yükselişini duyurmuştu. Hürriyet’in haberinden sonra ‘evliyalık’ tabelası kaldırıldı.

Canlı Borsa – Altın Fiyatları – Döviz Kurları için Bigpara

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.