Bilecik Valisi Şentürk Koronavirüs vaka artışlarının nedeni aile içi toplanmalar ve ev ziyaretleri
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Bilecik Valisi Şentürk: Koronavirüs vaka artışlarının nedeni aile içi toplanmalar ve ev ziyaretleri

Bilecik Valisi Şentürk: Koronavirüs vaka artışlarının nedeni aile içi toplanmalar ve ev ziyaretleri

ABONE OL
Haziran 3, 2021 11:25
Bilecik Valisi Şentürk Koronavirüs vaka artışlarının nedeni aile içi toplanmalar ve ev ziyaretleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Durumu Bakanlığı ’nın 22-28 Mayıs tarihli koronavirüs tehlike haritasında Bilecik ’te olgu sayısı 100 bin kişide 123,45 ’deri 146,76 ’ya yükseldi. Vaka artışları, Vali Bilal Şentürk başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu ’nda ele aldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Rahmi Köse, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Muzaffer Sandal, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Sıhhat Müdürü Ferhat Damkacı ve Bilecik Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan da katıldı.

Son bir haftada yaşanan artışa dikkat çeken Vali Şentürk, bilhassa aile içi toplantıları ve konut ziyaretlerini işaret ederek, “İlimizde son bir haftadaki artışta aile içi bulaşın yüksek etkisi gözlenmekte. Hemşehrilerimizden, aile içi toplantılara ve konut ziyaretlerinde bir araya gelmeme konusunda, titiz olunması hususunda daha sağduyu olmalarını istek ediyoruz. 31 Mayıs 2021 tarihli hıfzıssıhha komite kararıyla yapılmasına müsaade edilen düğün törenleri ve nikah merasimi şeklindeki nikah merasimlerinde nikah sahipleri ve işletmelerin ‘Covid 19 Salgın Yönetimi ve Alıştırma Rehberi’nde yayınlanan kurallara riayet etmeleri, kapalı alanlarda da birey başı en düşük 6 metrekare alan bırakılması ve azami 100 konuk ile sınırlandırılması şeklinde tasarlama yapılmasını, açık alanda yapılan nikah merasimlerinde ise davetliler arasında birey başı asgari 4 metrekare uzaklık kurallarına uyarı etmelerini istiyoruz” diye konuştu.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.