Bir can kayboldu İddianamesi 10 yılda yazıldı

Bir can kayboldu… İddianamesi 10 yılda yazıldı!

ABONE OL
Haziran 4, 2021 04:44
Bir can kayboldu İddianamesi 10 yılda yazıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Almanya ’da yaşamış iki çocuk annesi Belgin Thind, 2011 yılında, televizyonda gördüğü plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doç Dr. İbrahim Aşkar ’ın polikliniğinden liposuction (yağ aldırma) operasyonu için randevu aldı. Artı kilolarından şikâyetçi olan ve yüksek kan basıncı hastası olan Thind, operasyon aşmak için İstanbul ’a geldi. Aşkar, Belgin Thind ’e herhangi bir deneme uygulamadan birincil ameliyatta sırt, meme, karın, üçgenin taban olmayan kenarı araları ve gıdıya liposuction yapacaklarını ikinci ameliyatta ise meme amortisman işlemini yapacaklarını söyledi. 28 Haziran 2011 tarihinde Çağıner Hastanesi ’nde gerçekleşen ameliyatın ardındaki Belgin Thind yoğun bakıma alındı. 1 Temmuz 2011 tarihinde Çamlıca Üniversal Alman Hastanesi ’ne nakledilen Thind ’in durumu kötüye gidince de özel hava kurtarma uçağı ile Almanya Offenbach Hastanesi ’ne götürüldü. Yapılan müdahaleler, hastayı kurtarmaya yetmedi ve Thind, akciğer embolisi sebebiyle 19 Temmuz 2011 tarihinde hayatını kaybetti. Durum gerçekleştiğinde Thind ’in kızı Filiz 8, oğlu Emre 5 yaşındaydı.

AYNI ANDA 8 BÖLGE RİSK

class=’cf’>

Afiyet Bakanlığı tarafından başlatılan incelemenin arkasından başlayan hukuk mücadelesi ise 10 yıldır sürüyor. Işlem boyunca açılan hukuk davasında 6 rapor alındı. Doç. Dr. İbrahim Aşkar ’ın kusurlu olduğu saptandı. Sıhhat Bakanlığı ’nca yapılan soruşturma ve kontrol eden raporunda kesin olmayan hekim kadar yapılan ameliyatta alınan yağ dokusu ve çıkan kan miktarının aşırı olduğu ve benzer anda 8 farklı bölgeden liposuction işleminin yapılmasının tehlikeli sonuçlara yol açabileceği belirtildi.

Bir can kayboldu... İddianamesi 10 yılda yazıldı

4 TAKİPSİZLİK KARARI

10 yıl içerisindeki hukuk mücadelesinde savcılık 4 defa takipsizlik kararı verdi oysa Sulh Canice Hâkimliği takipsizlik kararını 4 defa kaldırdı. Son olarak 31 Mart 2021 tarihinde Belgin Thind ’in avukatları İsrafil Kahraman ve Ebru Güç ’un soruşturma talebi haklı bulunarak, İbrahim Aşkar hakkında ‘taksirle ölüme neden olma ’ suçundan iddianame hazırlandı. Cinayet yargılanması devam ederken, Almanya ’da yaşayan Thind Ailesi, “Annemizin ölümünde büyük ihmali bulunduğu her zaman kanıtlanan Aşkar ’la ilgili hukuk mücadelemiz sürecek. Yargı istiyoruz” diye konuştu.

SUÇU KESİNLEŞMİŞTİ

class=’cf’>

Belgin Thind ’in olayı Doç. Dr. İbrahim Aşkar ’ın ilk davası değil. Aşkar, 2017 yılında vücudundaki yağlanmadan rahatsız olarak sahibi olduğu Ataşehir ’deki Femme Plast estetik merkezine giden Aynur Çolakoğlu ’na işlem yapmış, Çolakoğlu 4 gün daha sonra hayatını kaybetmişti. Bağımsızlık ’in manşetine taşıdığı olayda Aşkar ’ın ‘taksirle ölüme sebebiyet verme ’ suçu kesinleşmiş mahkemenin verdiği 2 yıl 6 ay hapis cezası 38 bin TL para cezasına çevrilmişti.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.