X
Botoks kurbanı Kübranın davasında sürpriz tahliye

Botoks kurbanı Kübra’nın davasında sürpriz tahliye

ABONE OL
Nisan 8, 2021 17:37
Botoks kurbanı Kübranın davasında sürpriz tahliye
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükçekmece Adliyesi 13. Asliye Canice Mahkemesinde biri esir 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya esir sanık Erdal Doğruya, SEGBİS katıldı. Tutuksuz sanık pratisyen hekim Öner Özsoyeri duruşmadaki savunmasında, “Olayı benim yapmadığım bellidir. Maktulün ailesinin beyanları kapsamında olay çok farklı noktalara gitmektedir. Ben Erdal Doğruya’nın elinde enjektör gördüm fakat, dolgu malzemesi verdiğini görmedim” dedi.

“KÜBRA BAĞIRIYORDU”

Tutsak sanık Erdal Doğruya ise savunmasında sanık Öner Özsoyeri’yi ‘bant’ yaparken gördüğünü belirterek “İçeride Ömer Elmalı da vardı. İşlemi Ömer Elmalı yaptı. Biz Öner beyle Kübra’yı dışarı çıkartırken, Kübra ‘Ömer fazla acıdı’ şeklinde konuştu. Bu olaya cümbür cemaat şahittir, Kübra da bağırıyordu” dedi.

Yapılan savunmaların gerisinde cumhuriyet savcısının görüşü soruldu. Savcı, dosyadaki beceriksiz hususların giderilmesini, dosyanın geldiği safha ve dosyanın henüz adli tıp kurumundan dönmemesi tutsak sanığın üzerine atılı itham dikkate alındığında tutukluluğunun devamını istek etti.

class=’cf’>

ESIR SANIK KALMADI

Mahkeme, tutsak davalı Erdal Doğruya’nın tutuklulukta geçen sürenin tamamlanması nedeniyle ve sanığın delilleri yok etme, gizleme ya da değiştirme ihtimalinin bulunmadığı kanaatine vararak ‘Yurt dışına çıkma yasağı’ ve ‘Adli kontrol’ uygulayarak tahliyesine karar verdi.

Dosyanın rapor için gönderildiği Adli Tıp kurumundan dönüşünün beklenilmesine hükmeden duruşma, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

20 Eylül 2020’de gerçekleşen olayla ilgili Büyükçekmece Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheliler doktor Öner Özsoyer ve Erdal Doğruya’nın “Bilinçli taksirle ölüme sebebiyet verme” ve “Afiyet hizmetleri temel kanununa muhalefet” suçlarından toplam 5 yıldan 12 yıla dek hapisleri istek ediliyor. Şüpheli Erdal Doğruya’nın ayrıca hekim olmadığı halde hasta çare etmesinden nedeniyle da 1219 sayılı madde uyarınca 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Öteki şüphelilerin ise “Sağlık Hizmetleri Esas Kanunu’na muhalefet” suçundan 1 yıldan 3 yıla değin hapsi isteniyor.

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLR

class=’cf’>

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.